Skocz do zawartości

Spalanie stukowe forester


burzum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy ECM majac informacje od czujnika spalania stukowego o detonacjach najpierw reguluje wyprzedzenie zaplonu na "bezpieczne", a potem obcina boost ("fail-safe mode") ?

Czy silnik po jakims czasie probuje wyregulowac timing z powrotem i podniesc cisnienie, czy wymaga resetu ?

Czy w ogole wszystko pokrecilem ?

 

Acha, sytuacja dotyczy EcuTeka, nie serii. Ale moze jest podobnie jak w serii.

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ECM majac informacje od czujnika spalania stukowego o detonacjach najpierw reguluje wyprzedzenie zaplonu na "bezpieczne"

 

tak

 

potem obcina boost ("fail-safe mode") ?

 

dokladnie tak

 

Czy silnik po jakims czasie probuje wyregulowac timing z powrotem i podniesc cisnienie, czy wymaga resetu ?

 

zazwyczaj samoczynnie, ale tez zalezy co powoduje owy stuk (piston slap, a moze rzeczywiscie jakies wypadanie zaplonu?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

odświeżam kotleta co by nie zakładać nowego tematu, w mojej puszcze od czasu do czasu zapala się check. Nieregularnie, raz na sekundę raz na parę sekund lub wcale. Zalałem mu do około 10l 95 do pelna 98,zrobiłem z 50km i podjechałem podpiąć pod kompa. A tam tylko błąd czujnika stukowego. Mechanior twierdzi żeby wyjeździć troch wachy lepszej to może przejdzie. Lecz ja nie lubię półśrodków i zamówiłem nowy czujnik ori. Czy po wymianie trza go jakoś ustawiać pod kompem czy wyjecie ,włożenie nowego zakańcza prawidłowo operacje? Jaką wachę lać do niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik spalania stukowego montuje się w odpowiedni sposób.

Musi się zgadzać jego kierunek i siła dokręcenia --> manual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzieks. A co z mapami ? Rozumiem ze dotyczy to tylko tuningu kompa? A w moim wolnossaku nic nie trza ingerowac w kompa bo samistnie sie ustawi po wlozeniu nowego czujnika? Po konsultacji tel. mój mechanior twierdzi ze się ustawi i ma być dokręcony nie mniej ni więcej niż 25nm.

Edytowane przez mariosol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...