Skocz do zawartości

Błąd w Paszmacie


Harvester

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

pamiętam, że były osoby na forum, które są zarejestrowane na forum VW. Ponieważ, nie chcę mi się tam rejestrować, mógłby ktoś proszę skonsultować się z nimi co podany przezemnie błąd oznacza i skąd się wziął ???

 

Mianowicie dzisiaj rano, w połowie drogi do szkoły, gdy przyhamowałem ostrzej przed samochodem gwałtownie hamującym do świateł (a spokojnie by przeskoczył i to w początkowej fazie żółtego), wywaliło mi na desce rozdzielczej błąd ABS'u i ESP naraz. Zdjęcie mogę załączyć potem jeśli będzie potrzebne.

 

Zatrzymałem się na chwilę na przystanku, włączyłem jeszcze raz silnik, i błąd zniknął na jakieś 2 minuty po czym znów się sam pojawił. I tak dwa razy. Potem już jechałem tak jak było. ABSu rzeczywiście nie było i TCS też nie działał....

 

Macie może jakieś sugestie co to może być ?? Przepalony bezpiecznik ?

 

Wszelka pomoc mile widziana ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie działa :sad: Trochę się boje tak jeździć, bo nigdy nie jeździłem autem bez ABSu..... Co prawda wiem jak się hamuje, ale nie mam w tym zbytniego doświadczenia.

 

Reset kompa, poprzez odpięcie aku na minute? Zgadza się ?

 

1. Lepiej na 10 minut - będziesz miał 100% pewność :)

2. Jazda samochodem bez ABS - owszem kiedyś były takie samochody i ludzie nie zabijali się podczas każdego hamowania - chyba nie jeździsz na codzień w taki sposób, że włącza się ABS ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harvester, pasek to skomplikowany sprzęt :twisted: , potrzeba go do kompa podpiąć, inaczej nie dowiesz się co go boli :roll: Oczywiście najpierw sprawdź bezpieczniki :wink: i ciesz się, że nie ma śniegu na ulicach, wtedy dopiero widać różnice w sposobie hamowania :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ciesz się, że nie ma śniegu na ulicach, wtedy dopiero widać różnice w sposobie hamowania :twisted:
Spoko, wystarczy, że popada bo mam zimowe opony..... :evil: Dosyć kiepsko hamują na mokrym.... :/

 

potrzeba go do kompa podpiąć, inaczej nie dowiesz się co go boli
Podjadę jutro do Rowińskiego w takim razie. Dzięki :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raga, Samochód jest na sprzedaż - troszkę bez sensu nowemu właścicielowi nowe letnie opony kupować :/ Jeżdżę ostrożnie i zawsze zwalniam przy miejscach w których coś mogłoby się nagle pojawić, bo mam świadomość tego co mówisz

 

siekla, Podjade do ASO jutro ;] Dzięki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co pisać na forum vw bo dostaniesz taka sama odpowiedź - podepnij do VAGa. Z tego co tam kiedyś czytałem to na 90% czujnik abs - albo brudny, albo się skończył, albo kabelki poprzecierane, styki też mogą być. Naprawa nie kosztuje dużo, a jak trzeba to i sam wymienisz.

BTW

"Paszmata" stanowczo nie pasuje do takiej szacownej marki. Na forum vw zostałbys za to wychłostany i porównany do właścicieli aut na "f". Musiałbyś też złożyć samokrytykę i zadośćuczynic urażonej dumie. Tak poważnie to całkiem przyjemne autko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

remlus, Jeździ i jest całkiem wygodne. Auto jest ok, tylko jak dla mnie jest poprostu zbyt pospolite :wink: w nazwie Paszmat nie ma nic złośliwości. Poprostu fajnie brzmi :mrgreen:

 

Wracając do sprawy, właśnie wróciłem z uczelni i żadnych błędów nie wywalało :shock: Sprowokowałem nawet włączenie się ABS'u, potem kontroli trakcji i wkońcu ESP i nic..... :???: :???: Działa jak powinno. Chyba rzeczywiście coś musi nie stykać, albo być brudne.

 

Tylko czemu wywala ABS i ESP naraz :roll:

 

Tak, czy siak, postanowiłem, że przyda mu się porządny przegląd więc wtedy o tym problemie wspomnę w serwisie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...