Skocz do zawartości

Szyberdach turbodziadek - czyżby sterownik?


3eci

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nastepujacy problem z szyberdachem, mianowicie raz dziala jak nalezy, raz w ogole nie dziala.

I to w ogle nie dziala jest duzo czesciej niz dziala....

 

sprawdziłem wszystkie połaczenia elektryczne i wyglad ze jest ok, co potwierdzalo by to ze jak juz postanowi dzialac to dziala bez zarzutu....

 

Gdy przestaje działac to po poprostu cisza, nic nie puka nie brzeczy, nic....

Obawiam sie ze to sterownik..... ta taka puszeczka niebieska po prowej stronie od silniczka od szyberdachu..... zastanawia mnie czy ktos nie mialby schematu tej plytki ktora tam jest, z tego co widzialem na "oko" sa tam dwa przkazniki i istnieje mozliwosc ze po prostu nie dzialaja jak nalezy, czy ktos moze wie czy istnieje mozliwosc ominiecia tego, lub ewentualnie co z tym zrobic zeby to dzialalo jak nalezy....

Obawiam sie ze znalezienie sterownika graniczy z cudem.... Po za ty tez dochodzi kwesta ceny... Moze ktos sie z tym bawil, chyba ze gdzies przy bezpiecznikach jest jakis przekaznik odpowiedzialny za szyberdach, jesli tak to ktory to?

 

Bardzo prosze o pomoc..... :roll: Bo juz mnie to irytuje "troszke"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć silnik razem ze sterownikiem i serwomechanizmem. Rozbierz - tylko nie pogub części. Serwo przemieszcza się razem z zębatką na silniku. Dzięki niemu sterownik wie gdzie jest szyba, sprawdź styki w serwo - może nie łączą i sterownik uważa szyberdach za zamknięty kiedy tak nie jest ;) U mnie wystarczyło przedmuchanie sprężonym powietrzem i przestał się przycinać :)

 

ps: tak jest w Legacy II, ale myślę, że szyber w Antyku jest podobnie skonstruowany

 

pps: Co do ceny to na pewnym szrocie znalazłem sprawne obydwa szyberki razem z 'kawałkiem' dachu do kombi antyka za 400pln ;) Więc cena w zależności od źródła będzie się mocno różnić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam turboantyka i mialem problem z zamykaniem szyberdachu,otwieral sie normalnie ale czasami nie chcial sie zamknac.Utworzylem temat odnosnie szyberdachu w subaru.Uzyj szukajki ,a znajdziesz,jest tam schemat elektr.Tak poza tym to wykrec ten sterownik,otworz puszke i na plytce poszukaj "zimnych lutow".Usun je bo napewno jakies sa i zobaczymy co dalej.Jak cos to pisz na PW do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...