Skocz do zawartości

dotacje z banku ochrony środowiska (kolektory słoneczne)


cypis

Rekomendowane odpowiedzi

szukam po necie i nie mogę znaleźć -> jak wyglada sprawa dotacji z banku ochrony środowiska czy innych instytucja, jakie sa procedury i czy jest możliwe dostanie dofinansowania na montaż kolektora słonecznego (kompletnej instalacji) do grzania wody ??

 

Jak ktos dysponuje jakimiś informacjami czy mógł by mnie podpowiedzieć co i gdzie będę wdzięczny.

Ma to byc zamontowane na domku jednorodzinnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taką instalację chcieliśmy postawić na bloku mieszkalnym. Wychodziło ok 40m2 powierzchni kolektorów na dachu. W teorii miały zapewnić ciepłą wodę w okresie wiosenno-zimowym (co dawało ok. 25tys zł oszczędności na ogrzewaniu w skali roku)

Dofinansowanie z Ekofunduszu wynosiło ok. 40 tys.

U nas pomysł padł ze względu na finansowanie takiej inwestycji - ograniczenia i zabezpieczenia bankowe przy wspolnocie mieszkaniowej powodowały wzrost kosztów finansowych. W efekcie inwestycji zwracałaby się 10 latach, a właściciele rzadko myślą w takiej perspektywnie.

Lista przyjętych wniosków na ten rok była już zamknięta w maju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm powiem tak domek 2 pietra i dwa mieszkania (nasze i rodzice na dole) , w sumie 5 osób latem woda ogrzewana jest elektrycznie, zima z CO, koszt instalacji ok 4tys zl ...(kolektor, płyn instalacja i wymiennik ciepła na 120l ) ogolnie latem spore oszczędności na pradzie, instalacji szlo by urzywac ok 7miesiacy na rok.

 

Dowiaduje sie bo może idzie uszczknąć trochę pieniąszków od państwa (bo czemu nie zostawić jak coś by sie dało) tak czy owak zwróci sie max po 3 latach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dotacji to jakby nie liczyc ale sie nie oplaca (chyba ze chcesz grzac wode w basenie)

ja planuję zakładać nie ze względu na oszczędności tylko ze względu na wygodę, żeby nie trzeba było rozpalać w piecu CO codziennie.

a o basenie pomyślę za rok :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec zima tez mam z Co i grzanie za darmo mi chodzi glownie o instalacje na okres letni, w zamian za grzanie prądem.

W tej chwili mam wymiennik z werzownicą i grzałkami poj 120l i daje rade.

Instalacja Np allegro kompletna z wymiennikiem sterowanie bateria sloneczna (bez glikolu i rurek miedzianych ) koszt 3900zl

 

W kazdym razie bede to montowal na 90% tylko pytam czy idzie dostac jakiegos grosza przy okazji na taka inwestycje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec zima tez mam z Co i grzanie za darmo mi chodzi glownie o instalacje na okres letni, w zamian za grzanie prądem.

W tej chwili mam wymiennik z werzownicą i grzałkami poj 120l i daje rade.

Instalacja Np allegro kompletna z wymiennikiem sterowanie bateria sloneczna (bez glikolu i rurek miedzianych ) koszt 3900zl

 

W kazdym razie bede to montowal na 90% tylko pytam czy idzie dostac jakiegos grosza przy okazji na taka inwestycje??

_________________

 

zbiornik 120l będzie mały, w letnie dni będziesz musiał spuszczać wodę i dolewać zimnej, musisz mieć zbiornik z 2 wężownicami, no i na Allegro się takich rzeczy nie kupuje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w letnie dni będziesz musiał spuszczać wodę i dolewać zimnej, musisz mieć zbiornik z 2 wężownicami
do tego pompy obiegowe, zawory mieszajace, zawory bezpieczenstwa - moze naczynie przeponowe itd itp. Nie sztuka jest kupic za 3900 i potem remontowac chalupe bo cisnienie rozsadzi instalacje i zaleje wszystko wokol.

Zrob projekt (dla wlasnego bezpieczenstwa) i zastanow sie czy warto bo za te 3900 to mozna grzac latem wode przez ladnych pare lat.

 

[ Dodano: Pon Wrz 01, 2008 3:05 pm ]

wiec zima tez mam z Co i grzanie za darmo
za darmo to w tym kraju nawet sie w ryj nie dostanie :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam.str napisał/a:

w letnie dni będziesz musiał spuszczać wodę i dolewać zimnej, musisz mieć zbiornik z 2 wężownicami

do tego pompy obiegowe, zawory mieszajace, zawory bezpieczenstwa - moze naczynie przeponowe itd itp.

 

no tak, ale po co zbyt często z nich korzystać skoro energię słoneczną można zużyć w 100% ogrzewając 200l, a nie 120 l a resztę wywalać!

cypis, ktoś ci musi zrobić projekt i wyliczyć ile i czego potrzebujesz, nie napalaj się na 3900 na allegro.

pomysł z zostawieniem starego zbiornika bez sensu jest. Będziesz kręcił zaworkami zmieniając zasilanie kranów zima/lato. Prościej kupić zbiornik z kompletem urządzeń, albo w ostateczności wykręcić grzałkę za starego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlugo nie pokreci bo jak przyjdzie upal i pompka obiegowa z aledrogo odmowi posluszenstwa to bedzie glosne bum :mrgreen:

Szkoda kasy na taka pozorna oszczednosc, zreszta przy dwufunkcyjnym kotle gazowym woda jest podgrzewana szybko i tanio, te 3900 + instalacja wystarczy na 10 lat (przy obecnych cenach gazu).

 

Inna sprawa to przy dotacjach (na przyklad przy termomodernizacji budynkow) dawca dotacji weryfikuje projekt, wykonawce itd itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item427605039_kolekto ... aniej.html

http://allegro.pl/item424096352_solar_k ... mocja.html

 

ale panowie sa gotowe zestawy pompy znanych mi firm ktore sam zamawiam na obiekty (leszo np)

co więcej potrzeba ...... dokupić rurki glikol izolacje ..... nic nie zrobi bum !!! A co do 2 zbiorników to jednak wolał bym zostawić szczególnie zima przydaje sie gdy , np 2 wanny wody pujda ......

 

Tak czy owak czy taki zestaw (nie koniecznie te podobne moge mieć taniej w hurtowni z rabatami) JEST JAKAŚ DOTACJA I JAK JA DOSTAC???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...