Skocz do zawartości

Forester + zestaw Galfer Evo-R


Gobo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

własnie jestem świeżo po montażu tego zestawu (zajęło mi to parę godzin). Nie widziałem jeszcze żeby to ktoś na forum montował, więc poświęcam się jako królik doświadczalny :mrgreen:

Na razie jestem po wstępnym układaniu (przejechałem zaledwie kilkanaście kilometrów) więc trudno oceniać, ale już różnica jest wyraźna- szczególnie w stopniowaniu siły hamowania.

Dla zainteresowanych fotki:

 

g1pb0.th.jpg

 

g2zf1.th.jpg

 

g3et3.th.jpg

 

g4rw8.th.jpg

 

Grzebiąc w sieci udało mi się ustalić że zaciski i klocki są identyczne jak w AP Racing. Nie wiem czy było ale znalazłem też bardzo pomocną instrukcje jak prawidłowo montować takie zestawy instrukcja

To jest taki zacisk tylko u mnie nazywa się galfer zacisk

 

Felgi 17', można zakładać również fabryczne (mam na zimę). Niestety nie obeszło się bez dystansów...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wrazenia ? zadowolony jestes ?

 

 

Po dobie użytkowania super... myślałem że będzie hardcorowo, ale jest bardzo "cywilnie"- cichutko. Z każdym kilometrem jestem coraz bardziej przekonany do tych hamulców.

 

 

ps to nie jest taki zacisk jak pokazales w linku, ten w link jest do tarcz o srednicy 355-362mm

 

Mówię Wam że to jest dokładnie to samo, różnice w wyglądzie są kosmetyczne. Tu jest specyfikacja zacisku Ap Racing i ten Galfer jest dokładnie identyczny... robiłem pomiary suwmiarką, każdy wymiar zgadza się co do milimetra klocek też to samo (wymiary). Ap racing daje go do tarcz min 355 mm a Galfer dał do 330 i pasyje ( w Forku po drobnej modyfikacji adaptera). Te firmy muszą ze sobą współpracować, w sieci znalazłem zaciski sygnowane Ap Racing a obok napis Galfer.

 

Kupiłem od w/w "Adama." za 4K

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AP Racing produkuje zaciski dla wielu firm

 

Zgadza się... tutaj gość twierdzi, że zaciski dla Galfera produkuje Ap Racing:

http://www.northamericanmotoring.com/forums/showthread.php?p=2023439

 

widać, że na zdjęciu po prawej kiedyś były sygnowane przez obu producentów (to jest ten zacisk co w moim zestawie, tylko Galfer trochę zmienił odlew i zostawił swoje logo).

Żeby było ciekawiej to twierdzi również, że tarcze dla Galfera produkuje Brembo :shock:

Z moich ustaleń wynika, że natomiast klocki to Ferodo :smile:

 

Czyli kupując Galfera macie Ap Racing, Brembo i Ferodo w jednym... globalizacja panie.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...