Skocz do zawartości

Co można zrobic z ECU w imprezie GT 96r ???


sektorone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Tak jak w temacie, zastanawiam się co można wykrzesać z ECU w Imprezie z roku 1996 (i nie chciałbym, żeby były to iskry tylko dodatkowe KM i Nm)?

W przyszłym tygodniu do Imprezki wchodzi wydech 3" downpipe i 2,5" reszta. domyslam, się, że po tym potrzebny będzie remap lub coś w tym stylu. Niestety z tego co czytam posty, to wygląda na to, że ECU można re-programować dopiero od 1999 roku.

Jeżeli jednak ktoś przerabiał ten temat i wie jak ogarnąć ECU w 96r, to bardzo proszę o pomoc (SA nie wchodzi w gre, niestety nie mam tyle forsy).

 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sektorone,

Już po zmianie wydechu poczujesz ogromną różnicę.Pojawi się trochę dołu i zmieni się dźwięk na dużo przyjemniejszy. Wymiana wydechu w żaden sposób nie wymusza remapu czy innych modów elektronicznych których i tak de facto nie da się zrobić. Możesz jeszcze zmienić kolektor wydechowy ale to już około 2000 zł za markowy.Innych nie polecam brać bo są bardzo kiepsko i niedokładnie wykonane. Na temat zmiany dolotu na stożek nic Ci nie powiem, bo tego u siebie nie ruszałem. Warto zmienić IC na coś bardziej wydajnego.Najrozsądniejszym byłoby założenie takiego od STI ale ten od WRX 06 też jest ok i sprawia najmniej problemów z przerobieniem wlotu na masce a raczej pod nim:). Z ECU nic nie wyciśniesz bo to jest kalkulator a nie komputer. Możesz dołożyć chipa i wtedy będzie jakieś około 250 KM. Nie wiem ile dokładnie bo nie hamowałem swojego. Jeździ zdecydowanie lepiej i poniżej 3000 obrotów okazuje się, że jest silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KWIATEK dzięki bardzo za odpowiedź.

Domyslam tez się, że nie da rady wymienić ECU na 99r< ?

 

Chcialem podnieść też ciśnienie doładowania na 0.9-1.0 bar, robiłeś może coś takiego (czy mozna to zrobić MBC)??

 

Chciałbym też wiedzieć gdzie (i za ile) mogę kupić ten chip o którym pisałeś.

 

Oprócz tego w garażu leży odłogiem instalacja nitro i świnka SMT6 która by tym mogła sterować, czy ktoś z forumowiczów przerabiał temat nitro w Imprezie??

 

Czy ktoś korzystał z SMT6 lub ECUmastera do strojenia Imprezy?? Jakie efekty daje świnka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KWIATEK dzięki bardzo za odpowiedź.

 

Proszę bardzo :mrgreen:

 

Domyslam tez się, że nie da rady wymienić ECU na 99r< ?

Dobrze się domyślasz.Teoretycznie można ale podejrzewam, że wyszło by zdecydowanie drożej niż SA.

 

Chcialem podnieść też ciśnienie doładowania na 0.9-1.0 bar, robiłeś może coś takiego (czy mozna to zrobić MBC)??

 

U mnie właśnie teraz jest takie.Jak to zrobiono nie wiem. Czy można za pomocą manuala? nie mam bladego pojęcia, pewnie można tylko co wtedy z resztą (dawkami paliwa, zapłonem etc.)

 

Chciałbym też wiedzieć gdzie (i za ile) mogę kupić ten chip o którym pisałeś.

 

Zgadnij :mrgreen::mrgreen: Ta firma nie jest tu lubiana. Ceny nie znam dokładnie bo płaciłem hurtem za więcej rzeczy.

 

Oprócz tego w garażu leży odłogiem instalacja nitro i świnka SMT6 która by tym mogła sterować, czy ktoś z forumowiczów przerabiał temat nitro w Imprezie??

 

Forumowicz kruk ma nitro w swoim GT, może on coś Ci podpowie więcej w tej kwestii. Z tym, że on już kupił z założonym nitro. A ten chip to też jest rodzaj wieprzowiny tylko dedykowany konkretnie do naszych modeli.

 

A tak na marginesie to jak masz raczej ograniczony budżet to daruj sobie te konie i niutki a raczej popraw ile się da stan zawieszenia, hamulców, układu kierowniczego czy napędów. Gdy byłem w zeszłym roku na rajdzie Subaru to na tych krętych drogach między odcinkami nie brakowało mi mocy tylko hamulec raczej nie dawał rady. Poza tym nasze samochody są raczej już starszawa i choć nie wiem w jakim stanie jest Twój to uwierz mi, że zwiększenie mocy jest ostatnią rzeczą której potrzebujesz. Spięcie samochodu górą i dołem (szczególnie dołem) i ALK niesamowicie wpływa na jazdę i skręcanie samochodu. Super sprawą jest QickShift (czy jak to się tam pisze) biegi chodzą wtedy rewelacyjnie. Na prawdę jest mnóstwo rzeczy które pewnie już Ci się kończą to może o nich pomyśl w pierwszej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...