Jump to content

wypalanie świecy

marek790
 Share

Recommended Posts

Wtryskiwacz może szwankować na tym cylindrze i nie podawać wystarczającej ilości paliwa, temperatura w komorze spalania rośnie i świeca się wypala.

Mialem kiedys cos takiego w Legacy, gdy zalozylem swiece Bosch. Po kilku tkm brazowe, nie do urzytku. Od tego czasu jezdzilem tylko na NGK, bez problemu. Jesli masz swiece innej filmy niz NGK, to zmien na NGK.

Legacy96, a dlaczego miałaby się upalać wciąż tylko jedna i ta sama a nie wszystkie? Musi być coś nie tak niezależnie od rodzaju świec.

Trodno powiedziec czemu, jesli nawet nie ma tu zdjecia tej swiecy... problem rozumiem jako wypalanie/brazowienie izolacji porcelanowej na zewnetrznej czesci swiecy. W czesci wewnetrznej najpierw wypalaja sie elektrody.

Mialem kiedys cos takiego w Legacy, gdy zalozylem swiece Bosch. Po kilku tkm brazowe, nie do urzytku. Od tego czasu jezdzilem tylko na NGK, bez problemu. Jesli masz swiece innej filmy niz NGK, to zmien na NGK.

- mam NGK

Trodno powiedziec czemu, jesli nawet nie ma tu zdjecia tej swiecy... problem rozumiem jako wypalanie/brazowienie izolacji porcelanowej na zewnetrznej czesci swiecy. W czesci wewnetrznej najpierw wypalaja sie elektrody.

- dokładnie tak sie dzieje

Czyli wydaje mi się, że jest to co wyżej napisałem czyli zbyt wysoka temperatura spalania w jednym cylindrze. Jeśli układ zapłonowy czyli kabel i cewka są sprawdzone to sprawdziłbym wtryskiwacz.