Skocz do zawartości

co sądzicie o nowym wynalzku Tesli?


GRAF

Rekomendowane odpowiedzi

A ja myślałem że on nie żyje od jakiegoś czasu :)

PZDR!

 

zna się kolo na prądzie, to może się jakoś przez te lata wzbudzał :mrgreen:

 

A tak odnośnie pojazdu, to nie jest to nowość bo już od kilku lat inżynierowie z teslamotors rywalizowali z jakąś inną grupą sponsorowaną prywatnie ( http://pl.youtube.com/watch?v=OXqYbNEiW0Y ) przy projekcie elektrycznego samochodu. Gdzieś czytałem z rok temu że przy wprowadzeniu do produkcji seryjnej cena powinna "spaść" do około 100k$, No i widzę że dobrze kalkulowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w silnikach elektrycznych najlepsza z możliwych jest krzywa momentu obrotowego... Im wolniej się kręci tym jest większa! Już za parę lat pewnie takie konstrukcje będą w każdym domu. W BBC oglądałem reportaż o tym samochodzie, miał być jeszcze szybszy ale problemy z przeniesieniem napędu zmusiły inżynierów do zmian w konstrukcji skrzyni biegów i auto jest wolniejsze do 100km/h o 0,5s. A Lotus sam w sobie to przecież legenda... Z biegiem czasu samochody elektryczne będą dużo tańsze, przy seryjnej produkcji koszt produkcji będzie dużo niższy niż aut spalinowych, bo stopień skomplikowania podzespołów napędowych nieporównywalny. Jest też kilka innych fajnych pomysłów np. auto pneumatyczne... (rozwiązanie stosowane powszechnie np. w wózkach widłowych stosowanych w środowiskach zagrożenia wybuchem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...