Skocz do zawartości

Forester kontra reszta świata


Adi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko do użytkowników forum, którzy mieli doświadczenie z innymi terenówkami poza Foresterem.

Jak się ma porównanie Forestera w warunkach terenowych do konkurencji innych marek?, chodzi mi o auta wysokiej klasy, a nie o popierdółki w stylu Rav4 :D . Jeżdziłem kilkoma terenówkami, ale niestety tylko po płaskim, Forester wywarł na mnie nie małe wrażenie w terenie i ciekawy jestem jak reszta sobie radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Wszystko zależy od warunków.

Teren i Teren to zupełnie różne rzeczy.

Tam gdzie Samurai przejeżdża spokojnie między drzewami i czy wjeżdża po mokrym, gliniastym zboczu skąd inąd znakomity Patrol po prostu się nie mieści, lub nezsilnie zapada w glinę.

Tam gdzie Patrol po b.nierównej, kamienistej drodze wspina sie pod niebotyczne wzniesienie Samurai traci kontakt z podłożem a minimalny moment obrotowy sprawia, że zostaje "bez pary".

Tam, gdzie na piaszczystym wzniesieniu Samurai ma o wiele za mało mocy, a Patrol bezsilnie się zakopuje Forester XT przechodzi jak burza (na piaszczystym zboczu pokonywanym w czasie Zlotu zakopał się G, a po przejechaniu uczestników 4-litrowy Cherokee !).

W porównaniu z typowym samochodem terenowym Forester ma ledwie wystarczający prześwit, stosunkowo niewielkie wykrzyżowanie osi, ledwie wystarczające kąty natarcia / zejścia / rampowy. ponadto stosunkowo "miękkie" szpery środkowego i tylnego dyfra.

Ale ma też znakomite własności trakcyjne, b.szeroki zakres obrotów użytecznych, niewielki ciężar własny, dobry promień skrętu i absolutnie najlepszy dopuszczalny kąt pochylenia bocznego. :wink:

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester jest alternatywa. Przebrnie pustynie Bledowska a na szosie bdzie sie zachwywal jak WRX. Terenówka pustynie moze przejedzie lepiej ale na szosie co zakret................ to irokez. Bulwarówka, to tylko szpanerski wygld i zero trakcji. Tak samo gówniana w terenie, co na asfalcie. Jezdze S-turbo - polecam. Jezeli wicej lekkiego terenu niz szosy, to raczej GX z przekladni terenowa.

 

Mmausia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...