Skocz do zawartości

Brak wskazań obrotomierza


bart99

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z moim Forysiem. :cry: Po godzinnym postoju auta i uruchomieniu silnika nie mam żadnych wskazań obrotomierza dodatkowo silnik na wolnych obrotach gaśnie. CEL się nie świeci. Samochód wkręca się na obroty ale turbo się nie włącza. Proszę o jakąś pomoc co mam zrobić. Przeszukałem szukajką ale niczego podobnego nie znalazłem. Wcześniej nie było żadnych symptomów. :evil:

 

[ Dodano: Sob Kwi 26, 2008 6:17 pm ]

Odłączyłem na 0,5h akumulator i teraz już mam CEL :evil: ale za to silnik już nie odpala... :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim Forysiem. :cry: Po godzinnym postoju auta i uruchomieniu silnika nie mam żadnych wskazań obrotomierza dodatkowo silnik na wolnych obrotach gaśnie. CEL się nie świeci. Samochód wkręca się na obroty ale turbo się nie włącza. Proszę o jakąś pomoc co mam zrobić. Przeszukałem szukajką ale niczego podobnego nie znalazłem. Wcześniej nie było żadnych symptomów. :evil:

 

[ Dodano: Sob Kwi 26, 2008 6:17 pm ]

Odłączyłem na 0,5h akumulator i teraz już mam CEL :evil: ale za to silnik już nie odpala... :???:

 

Coś jest pewnie nie tak z czujnikem położenia wału korbowego.

Skoro pali się cel, to możesz odczytać błąd. Opis w przyklejonym FAQ.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jako powalczę i może coś się uda zrobić choć sytuacja jest dynamiczna bo teraz dla odmiany już działa obrotomierz ale CEL nadal świeci. Silnik nie odpala wcale :cry:

 

[ Dodano: Sob Kwi 26, 2008 8:32 pm ]

No dobra a jak mam zagrzać silnik do temp. roboczej :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie udało mi się odczytać błędu. Cel po prostu szybko mruga i nie daje odczytu żadnych kodów. Auto miało odłączony aku na całą noc i teraz sytuacja wróciła do początku. Nie działa obrotomierz i silnik gaśnie na wolnych obrotach.

CEL się nie świeci. Chciałbym odczytać błędy z pamięci kompa ale za boga nie mogę znaleźć czarnego konektora, ktoś wie gdzie go szukać w Forku 04? Zielone są dostępne bez szukania.

Powoli nie mam już pomysłu, pozostaje mi już chyba tylko jakiś warsztat z OBD2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odczytać błędy z pamięci kompa ale za boga nie mogę znaleźć czarnego konektora, ktoś wie gdzie go szukać w Forku 04?

Bez czytnikia OBD2 raczej się nie obejdzie, powinna go mieć każda szanująca się stacja diagnostyczna lub elektronik samochodowy. Jak odpiąłeś akumulator na noc, to na odczyt błędów z pamięci bym nie liczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aflinta ale czy w forku 04 są gdzieś te czarne złączki do odczytu błędów zapisanych w pamięci kompa? Z odgrzebanych postów z archiwum wynika, że niekoniecznie każde Subaru przed 06 ma takie konrktory. Prześledziłem wszystkie miejsca pod kolumną kierownicy i niestety nie znalazłem. Ciekaw też jestem z jakiego czujnika mam ( miałem ) odczyt prędkości obrotowej silnika? Chodzi o czujnik położenia wału???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bart99, najczęściej jak są problemy z odpaleniem auta na zimno to wystarczyło przeczyścić czujnik położenia wału + ewentualnie ten drugi na wałku popychaczy zaworowych, ewentualnie wymiana jak są martwe - to dosyć częsta przypadłość była. Niestety nie wiem z czego brany jest sygnał do obrotomierza, ale Twoj trop jest całkiem logiczny (niemniej to i tak najpierw przez komputer przechodzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano jak gdyby nigdy nic samochód odpalił i wszystko działa... :shock:

Po odłączeniu klemy niestety wszystkie błędy wykasowane, OBD2 nie wykazał żadnych błędów. Swoją drogą z moich doświadczeń z FORDEM niektóre błędy zapisane w ECU nie dawały się w ten sposób wykasować.

 

[ Dodano: Pon Maj 05, 2008 8:44 pm ]

Problem rozwiązany - uszkodzony czujnik położenia wału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...