Skocz do zawartości

nierówna praca silnika po porannym rozruchu


kammas

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jestem nowy na forum. Witam wszystkich forumowiczów. Cieszę się, że dołączyłem do tak szacownego forum.

 

Do rzeczy. Mam problem z moim Legacy 2.0 137 KM z 2004. Po porannym (pierwszym) rozruchu silnika o ile od razu ruszę silnik nie równo pracuje, dławi się i przygasa. Po tem po ok 1 min. problem znika. Po kolejnych rozruchach bez problemu. Jeśli po pierwszym rozruchu pozwolę mu się rozgrzewać przez ok 1 min. bez żadnego problemu. Dodatkowo wcześniej, nierównej pracy silnika towarzyszyło falowanie obrotów.

 

Samochód nabyłem parę miesięcy temu. Opisana przypadłość występuje od początku. Po zakupie udałem się do ASO w Mikłowie w celu ogólnej diagnozy nowo nabytego samochodu. Ogólnie samochód oceniono bardzo dobrze. Zwrciłem uwagę na opisywany problem. Powiedzieli, że trzeba przeczyścić przepustnicę. Po przeczyszczeniu przepustnicy ustało falowanie obrotów natomiast dławienie pozostało do dzisiaj. Liczę na jakieś sugestie i podpowiedzi. Boję się, że jak zacznę w ASO marudzić im o usterce, która jest tylko rano i tylko przez chwilę to zaczną mi wciskać jaką ciemnotę. A wiem co mówię. Po wspomniamym czyszczeniu przepustnicy po wyjechaniu z serwisu obroty zwariowały. Skakały plus minus 500 obr/min non stop (bardzo denerwujące). Powiedzieli, że to normalne i musze przejechać ok 500 km i samo ustanie. Po 200 km nie wytrzymałem i podpytwałem swojego zaufanego mechanika i zasugerował odłączenie akumulatora w celu restartu kompa. No i jak ręką odjął. To tak gdyby ktoś miał podobne problemy.

 

Z góry dziękuje za ewentualne podpwiedzi. Jeszcze raz witam i pozdrawiam forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to przewody WN - mogą miec już starą izolację i ulegają zawilgoceniu po nocy. Najprościej zrób doświadczenie - wyjmij je na noc do suchego i ciepłego pomieszczenia i załóż rano przed uruchomieniem albo lepiej, pożycz od kogoś inne i załóż dzień wcześniej.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kammas, miło że się witasz ale robimy to tutaj: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?p= ... 215#617895

 

Co do Twojego problemu to jak tylko na zimno przerywa to przyczyną jest najpewniej wilgoć czyli na pierwszy rzut idą:

- świece

- kable

- cewka

Jak to sprawdzisz to będziemy szukać dalej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...