Jump to content

Tylny spojler Forester XT MY05


Recommended Posts

Witam i pytam: czy orginalny, tylny spojler Subaru polepsza czy pogarsza areodynamike Forestera XT MY05 ? Cx bez spojlera to 0,36 ze spojlerem ile ? Jak wyglada vmax po zamontowaniu spojlera, zwiekszy sie czy zmniejszy ?

Pozdrawiam

Legacy96

Link to comment
Share on other sites

  • Ojciec Założyciel

Dzień dobry,

 

de facto montaż tego elementu mał głównie cele optyczne. Badania aerodynamiczne nie były -o ile mi wiadomo - przeprowadzane. Szczerze powiedziawszy jeździłem z wysokimi prędkościami po autostradach (najczęściej "kompletna" A2) Foresterami XT i ... różnic nie zauważam (więc zupełnie inaczej, niż w przypadku STI 02).

Teoretycznie spojler powinien minimalnie poprawić stabilność przy wyższych prędkościach (oderwanie strugi powietrza), lecz widocznie Cw Forestera jest na tyle kiepskie, że tego efektu się w praktyce nie zauważa.

Na prędkość maksymalną także wpływu raczej nie będzie to miało...( z silnikami 2.5T nie ma to już kompletnie znaczenia, bo i tak ograniczone do 226).

 

Pozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

Witam

Dziekuje za odpowiedz, teraz pozostaje kwestia brudzenia tylnej szyby, jak wplywa na to spojler ? Bo jesli dobrze rozumiem, to V-Max nie ulegnie zmianie po zainstalowaniu spojlera ( w tej chwili licznikowe 230 km/h ).

Pozdrawiam

Legacy 96

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...