Skocz do zawartości

Orientuje sie ktos ws pozwolen na bron, badan psycho-fiz.. ?


GRAF

Rekomendowane odpowiedzi

Powinno dac sie zrobic w kazdym osrodku medycyny pracy. Jakis czas temu badanie u psychologa kosztowalo ok. 150zl.

musze sie w lokalnym med pracy osrodku dowiedziec

a nie wiesz co sie robi z bronia gdy zezwolenie wygasnie? nie mozna broni juz posiadac, ale czy mozna dac osobie ktora takie pozwolenie ma? albo robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same badania nie są takim wielkim problemem, gorzej jest uzasadnić potrzebę posiadania :evil:

Jakiś czas temu zmieniły się przepisy i badania należy odnawiać, chyba co 5 lat, a jak koncza sie badania to bron powinno sie zdac na policje (oczywiscie gratis). Można to chyba ominąć wstawiając do komisu do sprzedaży - ale już u siebie nie możesz trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, może nie trzeba od razu tak ostro. Można PW napisać, spróbować jakoś inaczej wyjaśnić, a nie za pistolet od razu... :roll:

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

sprawa wyglada zupelnie inaczej, wlasnie koczy sie zewzwolenie i trzeba zrobic badania, a jesli beda za drogie to osoba posiadajaca to zezwolenie raczej to oleje i trzeba oddac bron a ze bron troche kosztowala i jest nowka bez przbiegu nie bita to szkoda ja tak graits Państwu oddac i wlasnie sie zastanawiam czy mozna ja jakos do Komisu oddac?

albo moze ja sobie pozwolenie sprobuje zrobic :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zanim Panowie zaczną pytać "po ile?" radzę zapoznać się z Ustawą o Broni i Amunicji. Zakup broni

wymaga okazania PROMESY. Ta z kolei pozytywnej decyzji Komendanta Wojewódzkiego Policji itd.

Tu ścieżka którą należy przejść :

 

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=30856

 

Wykaz lekarzy UPRAWNIONYCH do wydawania orzeczeń LEKARSKICH i PSYCHOLOGICZNYCH znajdziesz na stronie najbliższej KW.

 

I unikajcie raczej pytań w stylu "po ile klamkę sprzedajesz" jeśli chcecie się wyspać w domu do woli :wink:

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ posiadam takowego pozwolenie od wielu lat to śpieszę poinformować zainteresowanych że koszt takowego badania od roku 1999 wynosi 350pln i jest ono ważne przez okres 3-lat,po tym czasie należy zrobić nowe.W moim przypadku badania przeprowadza Wojskowa Przychodnia lekarska bo tylko ona ma stosowne uprawnienia.W praktyce jeżeli posiadasz broń palną lub pracujesz z nią to każda KOM.WOJ.POL. patrzy Ci się dokładnie na ręce i w chwili gdy się skończą zaczynają proceduru cofnięcia.Mialem taki przypadek gdy na czas nie zrobiłem badań z powodu choroby.Strasznie trudno to pózniej odkręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...