Skocz do zawartości

KOLEJNY LAPTOP POSZEDŁ. HELP.


Kuba_L

Rekomendowane odpowiedzi

....

 

Później dopracowaliśmy inne rozwiązanie oparte na mobilnych profilach i kontrolerze domeny i nareszcie był koniec z problemami.

 

No tylko że potem profile na serwerze puchną jak cholera :P Jak rano uruchamia sie od razu 20 komputerów to trochę długo robi się masakra długo.... dwie kawy i jedno śniadanie nie starczy, a to już problem. Powiem szczerze używanie nażedzi Microsoftu napawa mnie obrzydzeniem, a czym bardziej skomplikowane tym wiekszym. Dlatego wole czasem coś zrobić na piechotę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

....

 

Później dopracowaliśmy inne rozwiązanie oparte na mobilnych profilach i kontrolerze domeny i nareszcie był koniec z problemami.

 

No tylko że potem profile na serwerze puchną jak cholera :P Jak rano uruchamia sie od razu 20 komputerów to trochę długo robi się masakra długo.... dwie kawy i jedno śniadanie nie starczy, a to już problem. Powiem szczerze używanie nażedzi Microsoftu napawa mnie obrzydzeniem, a czym bardziej skomplikowane tym wiekszym. Dlatego wole czasem coś zrobić na piechotę :P

 

Rozwiązanie - Gigabit ethernet!! U nas pomogło!!!

 

Zarządzanie jednym serwerem jest znacznie prostsze niż 500 stacjami roboczymi i nikt nie będzie mi wmawiał, że jest łatwiej. Puchnące profile nie są problemem jak dysponujesz Quotą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie - Gigabit ethernet!! U nas pomogło!!!

Zarządzanie jednym serwerem jest znacznie prostsze niż 500 stacjami roboczymi i nikt nie będzie mi wmawiał, że jest łatwiej. Puchnące profile nie są problemem jak dysponujesz Quotą.

 

No na pewno pomoże :) Jak się zgodzą na wydanie kasy na nową infrastrukturę sieciową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na pewno pomoże :) Jak się zgodzą na wydanie kasy na nową infrastrukturę sieciową :)

 

8 portowy Switch rack 19" kosztuje około 400zł to bank chyba na to stać co?? :shock:

 

Tiaa.... i na zwykłych kablach kategorii 5 ci taki że 400 zł myślisz że pójdzie. Trzeba wymienić wszystko bo na starych kablach często nie ekranowanych sie cuda na 1G dzieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Migracja to rozsądne rozwiązanie przy przenoszeniu danych użytkowników, obsługiwaliśmy kiedyś sporą instytucję...

Ale nie sprawdza się gdy mamy pojedynczy samodzielny komputer usera i chcemy w nim wymienić płytę główną i połowę bebechów na nowsze. Nikt normalny nie ma w domu serwera domenowego przechowującego profil jednego komputera. Windows powinien być sprzedawany tylko i wyłącznie jako OEM - dzięki temu jest przywiązany raz na zawsze do konkretnego sprzętu, bo jego wymiana i tak skutkuje reinstalacją. Sprzedawanie Windows jako Box to totalne nieporozumienie, bo każdy kto zmieni sobie komputer na nowszy praktycznie zaczyna całą zabawę od zera. Ja swoje ustawienia, profile itp. migruję po różnych architekturach od ponad 8 lat. W tym czasie miałem przeróżne CPU, płyty główne, konfiguracje dysków - a za każdym razem kiedy podnosi się system wszystko działa bez zbędnego czarowania. Tego Windows jeszcze sporo czasu mieć nie będzie, choć i tak Vista wygląda na spory krok na przód.

 

Dysponując ghostem albo PQM nie byłem w stanie wykonać poprawnego obrazu VISTY, który byłby bootowalny i wolny od innych wad.

Ghost działa, nie pamiętam czy tylko ten pod WinPE czy może DOS też (wersji dla DOS w sumie nie używamy już jakiś czas ze względu na problemy ze sterownikami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aflinta, KOrzystając z tego iż jest to temat nieco zbliżony, pozwolę sobie zadać pytanie. Jaką dystrybucję linuxa mógłbyś polecić do zastosowań domowych, tak dla zabawy i poznania czegoś nowego. Moje doświadczenia skończyły się na red hacie 5.0 i poległem na nim bo ni cholery nie chciał współpracować z grafiką ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aflinta, KOrzystając z tego iż jest to temat nieco zbliżony, pozwolę sobie zadać pytanie. Jaką dystrybucję linuxa mógłbyś polecić do zastosowań domowych, tak dla zabawy i poznania czegoś nowego. Moje doświadczenia skończyły się na red hacie 5.0 i poległem na nim bo ni cholery nie chciał współpracować z grafiką ...

 

Ściągnij sobie KNOPPIXSA wypal CD z tego ISO i zbootuj się z tej płyty. Podczas bootowania możesz sobie ustawić rozdzielczość i język :) KNOPPIX starczy aby po testować Linuxa i to bez instalacji, albo Cię zachwyci albo zniechęci na dobre :P. Na twoim stacjonarnym zabytku powinno wszystko śmigać, grafa jak i sieć, no i filmy i muza z twojego HD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za merytoryczne odp. Sory za noobwe pytanie :P Dane udało się odzyskać (choć nie wszystkie i nie bez pomocy serwisu) z live cd cały czas twierdził że nie ma dostępu. Zrobiłem format wszystkie sterowniki zrobiłem winupdate i... wszystko zaczęło się od nowa. Komp jedzie do serwisu i tyle w temacie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loucyphre, ja bym polecał ubuntu - całkiem przystępnie zrobione, no i w przeciwieństwie do knoppiksa bazuje na GNOME, którego to jestem zwolennikiem (KDE mnie jakoś odstrasza). Oczywiście jak większość dystrybucji mających wejście na rynek USA trzeba sobie zadać nieco trudu i doinstalować kilka kodeków dzięki którym będzie można oglądać filmy kodowane różnymi wynalazkami opatentowanymi w kraju chorego systemu patentowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intakwrx, ten knopix nie łyka ani radeona 9800 Se ani SB , nie wspominając o Liveboxie TP :D

 

Może ktoś ma jakiś pdf -> linux dla lamerów lekcja 0,1 ? :mrgreen:

 

P.S. Mój 10-letni Młody tak obczaił te nowe okienka i skwitował: "tata po co ci to, łindołs jest najpopularniejszy" :shock: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intakwrx, ten knopix nie łyka ani radeona 9800 Se ani SB , nie wspominając o Liveboxie TP

 

A co Liveboxsa masz przez usb połączonego a nie przez sieciówkę ?... Lamerstwo :P

 

:mrgreen:

 

Ale że radka 9800 nie ruszyło to dziwne ?! Się pulpit nie pokazał czy jak ? Poczytałeś opcje które możesz ustawić przed bootowaniem ? No i ten twój SB to nie taki pospolity SB ! Włącz muzę na płycie to pójdzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...