Skocz do zawartości

Naprawa skrzyni biegów


karo

Rekomendowane odpowiedzi

Raz na pól roku mam pytanie, tym razem chodzi o wymiane łożysk w skrzyni biegów ( może coś mylę, jako kobieta mam prawo ). Coś mi huczy z przodu i w warsztacie twierdzą że należy wymienić j.w. czy to bajka czy prawda , czy te części mogą paść w trakcie eksploatacji, gdyż są tacy którzy twierdzą że one się nie psują. Będe wdzięczna za info czy ktoś z Was miał takie kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód to Subaru Legacy, myślałam że to huczy łożysko w kole z przodu, dźwięk jest podobny tzn.huczy i im większa prędkość tym głośniej ale nie nasila się przy zakrętach tylko przy prędkościach. W warsztacie mówią że jest w skrzyni kilka łożysk i niektóre z nich na pewno trzeba wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być. Czy hałas słychać na postoju jak auto jest na luzie i zasprzęglone?

 

Przede wszystkim nie wstawiałbym tego auto do byle jakiego warsztatu tylko do kogos kto zna się na skrzyniach Subaru, łatwo wpędzić się w koszty, a szkoda by było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas nie ma zbyt wielu warsztatów do których można oddać bezpiecznie jakikolwiek samochód a co dopiero Subaru serwis to już w ogóle woła o pomstę do nieba, ten warsztat mam z polecenia kilku osób i wiem że robią m.in. Imprezke. Pytanie brzmi czy takie rzeczy jak wymiana tych słynnych łożysk w skrzyni w ogóle się robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

No to od początku.

Był szum(jęczenie) skrzyni przy hamowaniu silnikiem. Tzn ja to tak słyszałem. Po otwarciu skrzyni okazało się, że trzeba wymienić 3 i 4 bieg a one są monolitem. Przy okazji wymiana wszystkich łożysk skrzyni, wałków napędowych (został tylko sprzęgłowy) Wszystkie synchro nowe. Masa pierdółek których nazw nie znam jest wsadzona teraz nowa.

Łożyska były mocno popalone. Grubą przesadą jest, że te skrzynie są z plasteliny. Moim zdaniem trzeba odpowienio się z nimi obchodzić i nie iść w grube Nm.

 

Po robocie skrzynia chodzi super. Ale tak wyłamanych zębów to ja nie miałem. Od razu mówię jak się wykruszą zęby w 1 zębatce to trzeba oprócz danej zębatki wymienić wszystkie z którymi ona ma styczność. Ale to chyba logiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...