Skocz do zawartości

Temat juz nie aktualny.


ComeToDaddy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 978
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Pamiętam jak się chwalił, że siada w najlepszych miejscach w moskiewskomafijnych knajpach.

Mnie się kiedyś też zdarzało... to może i mnie się powinieneś bać? ;-)

według tych raportów Finowie mieli masę "Meserów"

Zgadza się, bodaj w 43 dostali sporą partię starszych wersji - wycofywanych w Niemczech na rzecz FW 190... :roll: - tak mi się coś kojarzy.

 

Natomiast co do tego:

"Wroga należy poznać"

to przypominam, ze Rosjanie to nasi bracia*, Słowianie i w ogóle... a moja fascynacja rosyjską duszą, pieśnią, literaturą i kuchennymi rozmowami po świt ma charakter czysty, bezinteresowny i przyjazny.

 

* nie dotyczy rosyjskich polityków i generałów ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak się chwalił, że siada w najlepszych miejscach w moskiewskomafijnych knajpach.

Mnie się kiedyś też zdarzało... to może i mnie się powinieneś bać? ;-)

Też dostajesz najlepsze miejsca? Ty przynajmniej ukrywasz, że mnie nie lubisz, więc w swej naiwności zamiast bać się jeszcze bardziej, nie boję się :mrgreen:

 

 

według tych raportów Finowie mieli masę "Meserów"

Zgadza się, bodaj w 43 dostali sporą partię starszych wersji - wycofywanych w Niemczech na rzecz FW 190... :roll: - tak mi się coś kojarzy.

Narazie czytałem o początkach, a wtedy Finii mieli mieli Brawstery, Fiaty, Fokkery, Morane-Saulinery oraz... Czajki. Niemcy w ogóle nie stacjonowali w Finlandii. Zresztą, żeby pomylić 9 BF109 z 4 Brewsterami to trzeba być uzdolnionym. Wydaje mi się, że Finowie BF109 dostali dopiero po wojnie jeśli w ogóle dostali.

 

Obaj nie mamy racji, choć ty mniej jej nie masz. W 1943r. Finowie kupili (a nie dostali) trochę 109tek Gustavów, a więc w wersji niezłej, a jak na ten front to całkiem dobrej.

Jeśli chodzi o dostanie to tamte samoloty co wcześniej wymieniłem. W zamian za możliwość transportu wojsk i zaopatrzenia przez Finlandię dostawali od Niemców zdobyte przez nich na różnych frontach samoloty. Ciekawa umowa.

 

Natomiast co do tego:
"Wroga należy poznać"

to przypominam, ze Rosjanie to nasi bracia*, Słowianie i w ogóle... a moja fascynacja rosyjską duszą, pieśnią, literaturą i kuchennymi rozmowami po świt ma charakter czysty, bezinteresowny i przyjazny.

 

* nie dotyczy rosyjskich polityków i generałów ;-)

Niech Ci będzie, ale wszyscy którzy mają cokolwiek do powiedzenia zaliczają się do tej czerwonej grupy i zawsze umieli wytłumaczyć większości "braci", że mają rację.

 

W bibliotece? 12zł za 90 stron. :mrgreen:

12 zeta? Tyle to kosztuje ryza papieru do ksero. Kiepski dil zrobiłeś.

To jest błyszczący kolorowy papier z niezłymi zdjęciami + jeszcze bardziej błyszcząca okładka. Na ksero takich nie mają. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bibliotece? 12zł za 90 stron. :mrgreen:

12 zeta? Tyle to kosztuje ryza papieru do ksero. Kiepski dil zrobiłeś.

To jest błyszczący kolorowy papier z niezłymi zdjęciami + jeszcze bardziej błyszcząca okładka. Na ksero takich nie mają. :mrgreen:

Eeee to juz i tak chyba lepiej wydac na browary albo na lody ;):mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lewo to jest Szwecja.

 

Ponieważ forumowa mooodzież może nie w pełni kojarzyć, w czym dowcip - dodajmy, że w latach 80. - gdy wielu rodaków z braku paszportu "wybierało wolność" za pomocą kajaków, żaglówek, beczek po ogórkach i materaców dmuchanych... na molo w Sopocie stał niekiedy taki życzliwy tubylec i kierował w jedynie słuszną, lewą stronę tych gorzej zorientowanych w topografii, co to pruli na spotkanie Floty Bałtyckiej... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krebelka, Wenus jest tam, o. TAM, na lewo. Nie tu. Wiem, że kobiety mają problemy z orientacją w terenie dlatego łaskawie pani pokazuję, o tam ----->

:wink:

<--------------- to chyba raczej tam :P bo wedlug mnie to lewa strona... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Ale ja kobieta jestem to na pewno sie nie znam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...