Skocz do zawartości

Mocowanie silnika


Kario

Rekomendowane odpowiedzi

Obserwuje w moim samochodzie taki efekt: jak puszczam sprzeglo bez gazu (nawet powoli) to samochod wpada w drgania. Drzy silnik. Kiedy ruszam z gazem wszystko jest ok. Nawet by mnie to tak nie dziwilo ale: mam nowe kolo 2masowe, komplet sprzegla, poduszki pod silnikiem oraz poduszke skrzyni.

Dodatkowo na luzie kiedy dodam szybko gazu jest szarpniecie kiedy silnik wchodzi na obroty i szarpniecie kiedy z nich schodzi - opada. Ewidetnie polaczona sprawa z drganiami podczas puszczania sprzegla, w jednym i 2gim przypadku silnik chyba cos zabardzo skacze. Tylko jak to mozliwe, jak siedzi na zupelnie nowych poduszkach (2 dolne, jedna gorna), skrzynia tez ma nowa poduszke. Czyzby silnik bym mocowany gdzies jeszcze ? To tak jakby w mocowaniu moze byl jakis luz. Co moze odpowiadac za ten efekt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuje w moim samochodzie taki efekt: jak puszczam sprzeglo bez gazu (nawet powoli) to samochod wpada w drgania. Drzy silnik. Kiedy ruszam z gazem wszystko jest ok.

 

U mnie jest tak samo...jak dam za mało gazu przy ruszaniu to auto rusza "skokami",trzeba ruszać tak z ok.2-2,5tyś.obr. i wtedy wszystko jest ok.Sprzęgło i inne rzeczy mam w porządku - myślę że tak powinno być. Co do reszty objawów które opisujesz to u mnie to nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie na poprzednich poduszkach bylo dokladnie to samo. Jednym z powodow wymiany bylo moje podejzenie, ze silnik lata wlasnie przez poduszki. Jest roznica po wymiania plynniejsza zmiana biegow czy np. mniej drgan ale te efekty, ktore opisalem sa jak byly wczesniej. To tak jakby silnik mial luz gdzies na mocowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuje w moim samochodzie taki efekt: jak puszczam sprzeglo bez gazu (nawet powoli) to samochod wpada w drgania. Drzy silnik. Kiedy ruszam z gazem wszystko jest ok.

 

U mnie jest tak samo...jak dam za mało gazu przy ruszaniu to auto rusza "skokami",trzeba ruszać tak z ok.2-2,5tyś.obr. i wtedy wszystko jest ok.Sprzęgło i inne rzeczy mam w porządku - myślę że tak powinno być. Co do reszty objawów które opisujesz to u mnie to nie występuje.

zdecydowanie macie cos spierniczone. problemem moze byc sprzeglo, krzywe kolo zamachowe lub jeszcze cos innego.

obojetne czy na 1 czy na r, przy delikatnym puszczeniu sprzegla (bez gazu) obroty lekko spadaja i auto plynnie rusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie skad moj post. Kolo dwumasowe mam nowe, to samo komplet sprzegla i poduszki silnika / skrzyni. Co jeszcze moze brac udzial w tym procesie ? Tak jak napisalem wyzej, silnik cos zabardzo mi lata ale jak to mozliwe na nowych poduszkach ?

 

EDIT:

Wczesniej po rozgrzaniu sprzegla, nie moglem ruszyc bez drgan, wyminilem kolo dwumasowe i teraz jest ok kiedy lekko dodam gazu, no ale bez gazu drgania.

 

Mialem kiedys przyjemnosc przejechac sie 2L forkiem. Specjalnie sprawdzalem, czy tez sa drgania przy puszczaniu sprzegla. Anie nie drgal, anie nie skakal do przodu.

 

Frustrujace jest to, ze bylem u paru mechanikow i nikt na ten temat nie ma nawet skladnej teorii. Nie chce wymieniac calego samochodu po kawalku bo pewnie i tak by zostal zle zlozony do kupy i drgal dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pedal wydaje sie byc ok.

Zwracam jeszcze raz na uwage na to, ze jak na biegu jalowym dodam szybko gazu to jest szarpniecie karoseria kiedy silnik wchodzi na obroty i kiedy schodzi. Nie drgania czy plynne pochylenie tylko widac silnik opada i wznosi sie w momencie i przenosi sie to na karoserie - nie wiem czy tak ma byc czy przypadkiem nie lata zabardzo.

Jak chwyce za kolektor dolotowy i poszarpie silnikiem to moge go troche ruszyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...