Jump to content

Legacy 07 , zapach "olejowy" przy starcie z nawiew


apate

Recommended Posts

Witam,

Mój Legacy ma ok 4 tys , ostatnio było goraco i trochę jeździłem i zauważyłem dziwne zjawisko. Przy gorącym silniku, wyłączonym na pare minut i po ponownym uruchomieniu z nadmuchu, wewnątrz kabiny , przez sek lub dwie czuć charakterystyczny aromat nagrzanego oleju- czyli ogólnie ten perfum co normalnie pod maską jest gdy silnik ciepły. :mrgreen:

 

Szczególnie to w niczym nie przeszkadza bo po chwili leci już świeże powietrze zasysane z okolic wycieraczek, ale mnie to czasem drzaźni, może nie do końca jestem fanem takich "warsztatowych" zapachów.

 

Pytanie więc proste, czy ktoś coś takiego u siebie zauważył ? czy ktoś próbował uszczelnić okolice klapa,wlot powietrza,komora silnika ?

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Lepiej podjedź do serwisu i zobacz czy nie masz wycieku oleju, tak nie powinno być, no chyba że fabryczna konserwacja silnika sie jeszcze nie wypaliła

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mam podobny problem w Forku w cieplejsze dni, głównie w korkach czuję wyraźny zapach oleju w kabinie. Zauważyłem to po wymianie oleju, panowie serwisanci stwierdzili, że gdzieś im się pewnie rozlał i za jakiś czas minie. Od tego momentu mineło 10k km zapach czuć nadal. Sprawdzałem gdzie się dało i nie widzę, żadnego wycieku? Zdjeliśmy nawet osłonę rozrządu i też nic.

 

Zapach w chłodne dni jest niewyczuwalny nawet po długiej jeździe. W ciepłe czuć go wyraźnie, zapach dochodzi z komory silnika.

 

Macie jakiś pomysł, wkrótce czeka mnie rozrząd więc będzie dobra okazja żeby sprawdzić. Tylko gdzie mam szukać?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...