Skocz do zawartości

relacja z podrozy - Litwa. Lotwa, Estonia, Rosja, Finlandia,


pchelek

Rekomendowane odpowiedzi

A Wyspy Alandzkie to raj rajow dla wedkarzy. Tu sie ryby z wody wyciaga a nie lowi.

Oj tak, potwierdzam. Na Alandach bywałem swego czasu dość regularnie. Co prawda raczej stricte wypoczynkowo niż w celach 'połowowych', ale mimo wszystko zdecydowanie polecam. Prom Eckero Linjen 3-krotnie w ciągu dnia pływa między Wyspami, a Szwedzkim Grisslehamn. Takich kanapek z krewetkami, jak podawanymi na tej linii, nie jadłem nigdzie indziej. A może to tylko większe ilości Jagera w pasztetowych cenach powodowały wyostrzenie smaku :mrgreen:

Kończąc dodam tylko, że zainteresowanych wędkarzy bądź turystów zakochanych w północnej Europie odsyłam do oferty wyjątkowego biura, z którym miałem okazję swego czasu współpracować, a specjalizującego się w Skandynawii właśnie :arrow: www.olafs.pl Szczegóły na priv.

PS. pchełek, zazdroszczę wycieczki. Sam bym chętnie coś takiego zaliczył. Może w przyszłym sezonie... :wink:

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo tego promu Eckero - Giselhamn to za 20 Euro byl taki bufet szwedzki jakiego nigdy nie widzialem. Moja zona i ja tez zreszta jedlismy jedlismy jedlismy - az padlismy z przezarcia. Zapasow w brzuchu starczylo na dwa dni.

Wyspy Alandzkie to taka bajkowa kraina. A jakie tam sa borowki !!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........... moja nawigacja GPS po prostu byla niezastapiona. To jest rewelacja jak ona prowadzi przez miasta. Mapy won do smietnika. Bez GPS to bym zginal marnie.

Twoja - to znaczy jaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawigacja - w mor.e moja pamiec szwankuje - jutro podam co to jest A Nawigon kupiony w ostatniej chwili przed wyjazdem - kupiony w Vobisie za 700 zet + mapa .... no wlasnie.

W kazdym razie prowadzil genialnie - w duzych miastach Litwy Lotwy i Estonii - bocznych drog nie ma wpisanych. Ale w Finlandii to nawet lesne dukty sa wpisane. Tak na marginesie to turdo tej panienki z pudelka sluchac jak kaze jechac [a wydaje sie ze tzreba inaczej]. Trzeba sie jej sluchac bo nawet po pomylce skoryguje trase i poprowadzi prawidlowo.

 

[ Dodano: Wto Gru 30, 2008 2:28 pm ]

watek trza wznowic [to juz rok minelo - sorki za przerywke] - idzie nowy 2009 rok - jak ktos chce fotki z tego przejazdu to moge najlepiej wrzucic je na CD i gratisowo udostepnic - jest ich cala masa - i jest co ogladac - wiec jk ktos chce to prosze bardzo. W tym roku bylem w Australii i w Hong-Kongu 10 dni - tez podroz fantastyczna - udzielic tez moge info.

W tym roku zamierzalem przez Grecje do Izraela i Egiptu a potem Turcja - ale tam jest wojna [izrael] i chyba odpuszcze. A juz sporo info zebralem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...