Jump to content

Lusterko boczne


Olleo

Recommended Posts

Przyszedl taki dzien, ze ktos sie nie bal i mi lusterko u%$#!$!

 

I pytanie: kleic, czy wymieniac? A jak wymieniac, to sam wklad (zawias i prawdopodobnie rowniez silnik, bo obudowa jest nieruszona), czy cale?

Link to comment
Share on other sites

Olleo,

bo widzę biedaku, że sam z problemem zostałeś a ja naprawdę nie potrafię Ci pomóc a gdybać i w maliny wpuszczać nie potrafię i nie chcę.

 

To chociaż tyle :

 

Panowie, bardzo ładnie proszę, pomóżcie Olleo.

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Link to comment
Share on other sites

Hmmm, może niezawiele pomogę (przerabiałem lusterka w antycznym legacu), ale myśle że to tylko różnica kształtu, choć mogę się mylić... Więc tak:

1. sugeruje wymiane, wewnętrzna konstrukcja nośna to jakiś stop duraluminiopodobny, nie wróże mu skutecznego i długotrwałego sklejenia

2. ażeby się dostać do wnętrza, należy odkleić lustro...a to operacja dość ryzykowna (na 4 rozebrane, jedno zniszczyłem). Lustro w starym legacu jest przyklejone dwoma podłużnymi paskami taśmy dwustronnej wzdłuż krótszych boków (i bodajże środek), i dodatkowo trzyma je obwodowo plastikowa podstawa. Przed przystąpieniem do operacji należy podgrzać je suszarką do włosów, wtedy materia poddaje się lepiej, i walkę rozpocząć właśnie od krótszych boków. Nie używać dużych sił, bo małe naprężenie i trach...Po zdjęciu lustra ukazują się pierwsze śruby i dalej to już tylko rozkręcanie...(przypominam - tak jest w legacy 89-94. nie dam głowy, że w foresterze jest to samo....)

Link to comment
Share on other sites

Sylwan mam jeszcze pytanie. Czy da sie wymienic jedynie te glowna czesc lusterka (lustro, mechanizm i obudowe) bez tego trojkata? W trojkacie od spodu sa 3 sruby, jakby sie dalo.

 

Btw. czy do Forka My'99 pasuje tylko lusterko od Forka My'99, czy moze od innych autek rowniez?

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...