Skocz do zawartości

Grzyby, grzybobranie


Henryk82

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem  założyć  temat o grzybach by nie zaśmiecać  topiku meldunkowego. Tu bedziemy chwalic się  zbiorami i miejscami z grzybobrania :wub:

 

Moje ulubione miejsca na ten moment to Michalowice (obrzeża  parku karkonowskiego) gdzie teren jest ciężki  do chodzenia bo dużo  skał  i stromych podejść  ale jak jest wysyp to pełno  borowików.

Mniów ( świętokrzyskie) gdzie trzeba iść  około  3 km główną  drogą  przez las by dotrzeć  do poprzecznej asfaltowej drogi za którą  jest las pełen  prawdziwków  i ceglastoporych które  mi bardziej smakują. Po drodze po lewej jest las iglasty i tam pełno podgrzybków i borowików sosnowych oraz rydzy a po prawej wzdłuż  tej drogi las mieszany z dużą  ilością  wody bo jest rzeka i rozlewiska przez co tam rzadko  chodziłem bo za mokro było.

Zapraszam każdego  do chwalenia się miejscami  i co można w tych miejscach znaleźć  oraz jakie warunki terenowe  są  bo nie każdy  może wspinać  się po skałach a takie są  w Michałowicach . Później na stacjonarnym wrzucę pinezki do tych miejsc.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagnańsk  (swietokrzyskie) https://goo.gl/maps/9QpPnkNsJz9mNAeH7

 

Las mieszany, czasem gęsty czasem przerwy między drzewami na 4- 5 metrów,  kilka razy  musieliśmy przez rzeczki skakać ale warto było. Na 4 godziny 1,5 wiadra i koszyk wiklinowy.

 

20240928_105420.jpg

20240928_094019.jpg

20240928_094014.jpg

20240928_080921.jpg

20240928_075935.jpg

20240928_075020.jpg

20240928_111126.jpg

Edytowane przez Henryk82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Henryk82 napisał(a):

Słoiczek samych ceglastoporych,  które  dla mnie są najlepszymi grzybami do marynowania tylko wymagają  dłuższej obróbki niż  borowiki. 

 

Messenger_creation_B7395895-6E5E-4C43-800A-2AAAD1C8103C.jpeg

U nas ceglastopore praktycznie nie występują, przez cały zeszły sezon znalazłem jednego. Za to zrobiłem słoik maślaków, a dziś jeszcze borowików dorobię :) A z marynowanych uwielbiam jeszcze gąski, ale one się dopiero zaczną :)

 

 

20240929_111616.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...