Skocz do zawartości

Outback Wilderness - polecacie?


MonaLipa

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry 

Witając się na forum jako fanka Subaru od 2007 roku, chciałam jednocześnie zapytać czy polecacie Wildernessa ? Zakochałam się w nim już jakiś czas temu. Teraz jadę go oglądać , ale przed zakupem chciałam zasięgnąć Waszej opinii, kogoś kto go ma, zna…

Zaczynałam z mężem od Forestera S turbo rocznik 2001. To była tez miłość od pierwszego wejrzenia . Potem Outbacki. Teraz jako kobieta wolna marzy mi się ten pustynny dzikus. 
Napiszcie co nim można robić , gdzie da radę podjechać , jak się sprawdza w dalszej trasie, ile pali( do kupienia V6 :))) , co w nim wysiada najszybciej, na co zwrócić uwagę …

 

Edytowane przez MonaLipa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę za krótko żeby być ekspertem ale napiszę co wiem. 

 

Pali koło 11-12 taka mam średnia,

Czasem wkurza mnie wolny ekran, ale nie jest to jakiś deal breaker 

Skrzynia CVT mnie jakoś nie przeszkadza., ale trzeba się nim przejechać. 

 

Co do właściwości terenowych, to prócz pikniku subaru jeszcze nie miałem okazji jakoś specjalnie go utaplac, ale co zauważyłem to to, że jest duży, do tej pory byłem przyzwyczajony do zgrabnego Forestera SG . 

 

Ja już mam kupione zawieszenie, Ironman tylko czekam na termin u mechanika. Będę zdawać relację jak się zachowuje po. 

 

Ogólnie to jestem zadowolony z samochodu, jest żwawy, wygodny, w miarę cichy (chociaż mam porównanie tylko do Corolli I starego SG na AT)

 

Rozumiem że jesteś w USA i będziesz kupować w salonie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, coocer napisał(a):

 

 

Rozumiem że jesteś w USA i będziesz kupować w salonie? 


Jakby byla w USA to raczej nie pytałaby na polskim forum, tylko gdzie indziej. Zwlaszcza ze na FB jest sporo grup o Outbackach, bo amerykanie kochaja Subaru :D

 

Wersja WIlderness to nic innego jak  normalny Outback tylko uterenowiony. Wiekszy prześwit, opony AT, pelnowymiarowe koło zapasowe, tapicerka nie wchłaniająca wody. Podobno są jeszcze jakies nie zauważalne zmiany w działaniu skrzyni CVT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, CVT ma zmienione przełożenie, a tak racja, wnętrze, silnik, opony, zawieszenie. 

 

Nie wiem czy płyta pod silnik jest trochę inna ale i tak zmieniłem na kompozyt. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A I jeszcze możecie alternatywnie sprawdzić wersję cross. Była kiedyś promka za 207, a macie nowe auto z salonu, z gwarancją i na pewno nie wtopicie. 

 

A płytę, zawieszenie i opony można kupić. 

 

W wersji cross macie te same relingi pod namiot dachowy. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2024 o 10:43, coocer napisał(a):

Nie do końca, CVT ma zmienione przełożenie, a tak racja, wnętrze, silnik, opony, zawieszenie. 

 

Nie wiem czy płyta pod silnik jest trochę inna ale i tak zmieniłem na kompozyt. 

Ściągałeś płytę z usa? czy ktoś w PL ma/robi ?. Właśnie w swoim pogniotłem trochę oryginał i zastanawiam się nad alu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, _Bullitt_ napisał(a):

Ściągałeś płytę z usa? czy ktoś w PL ma/robi ?. Właśnie w swoim pogniotłem trochę oryginał i zastanawiam się nad alu. 

W Polsce z kompozytu od forumowicza @grzegorzp.

 

Fajna bo lekka a wytrzymała. 

 

Jedynie to trzeba pamiętać że nie zasłoni w 100%.

 

Akurat mam auto w serwisie więc nie mam jak zrobić foty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, coocer napisał(a):

W Polsce z kompozytu od forumowicza @grzegorzp.

 

Fajna bo lekka a wytrzymała. 

 

Jedynie to trzeba pamiętać że nie zasłoni w 100%.

 

Akurat mam auto w serwisie więc nie mam jak zrobić foty. 

Dzięki za info. Jak założysz nowe amory, to daj proszę znać. Chętnie zobaczę na żywo. Ciekawi mnie jak zmieni się prowadzenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, _Bullitt_ napisał(a):

Dzięki za info. Jak założysz nowe amory, to daj proszę znać. Chętnie zobaczę na żywo. Ciekawi mnie jak zmieni się prowadzenie. 

Ale to w połowie lipca bo teraz urlop 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam uzytkuje takie auto już ponad pół roku ,jestem bardzo zadowolony ,spalanie w miescie 9-10l,spalanie w trasie oczywiscie zależne od predkości ,przy 140 ok 11l ,jadąc bocznymi drogami spokojnie ,zgodnie z przepisami ,średnio ok 8l .                                                                                                                                                                                                                                                                Wjedziesz praktycznie wszędzie ,jeżeli nie zawisniesz na podwoziu,ale to oczywiste.                                                                                                                                                                                                 Mam na liczniku 70tys km ,uzytkuje go od stanu 35tys, żadnej awarii .                                                                                                                                                                                                                         Pozdrawiam           

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...