Skocz do zawartości

ATI Radeon X1950 - problem z adresowaniem pamięci


Gal

Rekomendowane odpowiedzi

Wźwionzku z tem, że moja stara karta w domowym PC nie wyrabiała przy obróbce filmów HD, sprawiłem se, na swoje nieszczęście nową, no i mam kłopot.

Karta jak w tytule (Palit) na AGP.

Zjawia się menadżerze urządzeń jako ATI Radeon X1950GT i ATI Radeon X1950GT Secondary, co zdaje się jest OK, bo to chyba karta dwuprocesorowa. Tyle tylko, że o ile tę "Secondary" nic nie boli, o tyle ta "pierwsza" jest z żóltym wykrzyknikiem i w zasobach zgłasza(ła) konflikt w zakresie pamięci 0xFF5F0000-0xFF5FFFFF, a teraz po prostu krzyczy "Urządzenie nie może odnaleźć wystarczającej ilości wolnych zasobów których mogłoby użyć" .

Ten zakres pamięci (0xFF5F0000-0xFF5FFFFF) okupuje też "VIA CPU to AGP2.0/AGP3.0 Controller"

 

Czy ktoś wie co z tym można zrobić? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego czy przeinstalowałeś Hiperiony

Podaj model płyty głównej.

 

P.S. To nie karta dwu procesorowa tylko dwu monitorowa.

P.S. Z problemu z AGP wnioskuje że masz płytę opartą na chipsecie VIA, oby nie za leciwą dla ATI 1950...

P.S. Oczywiście podłączyłeś dodatkowe zasilanie dla tej wypas grafy !

P.S. Jak nie masz zasilacza co najmniej 350 Wat to nie startuj nawet ...

P.S. Tu masz najnowsze stery do tej ATI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asrock P4Dual-880Pro.

 

!!! Po Ch..j kopiłeś grafę AGP ? Jak masz w tej płycie złącze PCI-Express x16 !!!

 

Przepraszam ... dla mnie to szok ! Kto Ci tak doradził?

 

Ok. Przeinstaluj te drivery H 5.12A zakładam ze masz Windows XP/SP2 i będzie ok. Potem dopiero drivery od grafy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asrock P4Dual-880Pro.

 

!!! Po Ch..j kopiłeś grafę AGP ? Jak masz w tej płycie złącze PCI-Express x16 !!!

I tu zadałeś pytanie natury filozoficznej...

Przepraszam ... dla mnie to szok ! Kto Ci tak doradził?

Nikt. Sam na to wpadłem.

Byłem święcie przekonany' date=' że [b']nie[/b] mam PCI-Ex... Dopiero jak wkładałem kartę, to zauważyłem "O! Jakie fajne niebieskie złącze obok AGP..."

Ok. Przeinstaluj te drivery H 5.12A zakładam ze masz Windows XP/SP2 i będzie ok. Potem dopiero drivery od grafy.

Właśnie z tym walczę. Zatrzymało się na 76% i nie chce iść dalej.

Będę raportował z pola walki.

Może trzeba było najpierw wy...rzucić sterowniki karty?

Ale po restarcie Win i tak je od razu pobiera... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asrock P4Dual-880Pro.

 

!!! Po Ch..j kopiłeś grafę AGP ? Jak masz w tej płycie złącze PCI-Express x16 !!!

I tu zadałeś pytanie natury filozoficznej...

.....

 

W "dodaj usuń programy" usuń odinstaluj wszystek co ma napis ATI, potem usuń katalog na dysku c:\ATI

 

Drivery do płyty głównej - Hyperiony mogą sie trochę długo instalować... Jak to nie pomoże odinstaluj grafę w trybie awaryjnym. wiesz jak wymusić uruchomienie kompa w trybie awaryjnym ? Przy starcie zanim sie pojawi napis Windows XP duś F8 !

 

P.S. Twoje problemy wyglądają jak byś wcześniej w tym kompie miał grafe NVidi i to na starych driverach ?!

P.S. Złącze PCI-E x16 jest fioletowe, a nie niebieskie ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "dodaj usuń programy" usuń odinstaluj wszystek co ma napis ATI, potem usuń katalog na dysku c:\ATI

 

Drivery do płyty głównej - Hyperiony mogą sie trochę długo instalować... Jak to nie pomoże odinstaluj grafę w trybie awaryjnym. wiesz jak wymusić uruchomienie kompa w trybie awaryjnym ? Przy starcie zanim sie pojawi napis Windows XP duś F8 !

Tryb awaryjny to mój bliski przyjaciel... :wink:

Właśnie jedziemy z odinstalowaniem.

P.S. Twoje problemy wyglądają jak byś wcześniej w tym kompie miał grafe NVidi i to na starych driverach ?!

Tak właśnie było... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "dodaj usuń programy" usuń odinstaluj wszystek co ma napis ATI, potem usuń katalog na dysku c:\ATI

 

.....

Tak właśnie było... :roll:

 

No to usuń jeszcze wszystko co ma napis nForce lub nVidia.

 

Tu masz jeszcze najnowsze stery do muzy AC' 97 :P Gratis :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "dodaj usuń programy" usuń odinstaluj wszystek co ma napis ATI, potem usuń katalog na dysku c:\ATI

 

.....

Tak właśnie było... :roll:

 

No to usuń jeszcze wszystko co ma napis nForce lub nVidia.

 

Tu masz jeszcze najnowsze stery do muzy AC' 97 :P Gratis :P

Działam.

A hyperion wisi na 76% i nawet oczkiem HDD nie mrugnie... :roll:

 

Sledge hammer... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "dodaj usuń programy" usuń odinstaluj wszystek co ma napis ATI, potem usuń katalog na dysku c:\ATI

 

.....

Tak właśnie było... :roll:

 

No to usuń jeszcze wszystko co ma napis nForce lub nVidia.

 

Tu masz jeszcze najnowsze stery do muzy AC' 97 :P Gratis :P

Działam.

A hyperion wisi na 76% i nawet oczkiem HDD nie mrugnie... :roll:

 

Sledge hammer... :mrgreen:

 

Komp wisi tylko jak dusisz "Caps Lock" i dioda sie nie zapala i gaśnie ....

 

masz Skypa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: priv

 

No to pięknie rozłożyliśmy na łopatki Windowsa :P

Teraz to już przynajmniej niema wątpliwości czy robić od nowa inastall :P

I tak trzeba!

Windows ma wbudowany system okresowego zabijania systemu.

Przecież, gdyby go nie przeinstalować co roku, to by w ogóle nie chodził... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdolni jestescie. Mi sie to nigdy nie udalo.

Brak fantazji.

Mnie się udało zabić ThinkPada z ukrytą (NIE DO ZOBACZENIA - NIE MA MOWY!!!) partycją zawierającą pełen backup systemu.

Rescue&Recovery jest do zabicia.

Trzeba w siebie wierzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: priv

 

No to pięknie rozłożyliśmy na łopatki Windowsa :P

Teraz to już przynajmniej niema wątpliwości czy robić od nowa inastall :P

I tak trzeba!

Windows ma wbudowany system okresowego zabijania systemu.

Przecież, gdyby go nie przeinstalować co roku, to by w ogóle nie chodził... :mrgreen:

 

Nie prawda, po prostu trzeba umiec sie obchodzic z systemem, wiedziec co instalowac, czego nie, co nie robic itd. W pracy mam system 4 rok, z zainstalowanymi 4 roznymi wersjami Oracla (kto mial do czynienia wie, ze z Ora homami kazdej wersji lubi sie kisic), calym srodowiskiem developerskim i szeregiem innych programow, ani razu XP mi sie nie wywalil. W domu tez XP stal stabilnie 2 lata, teraz Vista i tez jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda, po prostu trzeba umiec sie obchodzic z systemem, wiedziec co instalowac, czego nie, co nie robic itd. W pracy mam system 4 rok, z zainstalowanymi 4 roznymi wersjami Oracla (kto mial do czynienia wie, ze z Ora homami kazdej wersji lubi sie kisic), calym srodowiskiem developerskim i szeregiem innych programow, ani razu XP mi sie nie wywalil. W domu tez XP stal stabilnie 2 lata, teraz Vista i tez jest ok.

Następny typ bez fantazji... :roll:

:mrgreen: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny typ bez fantazji... :roll:

:mrgreen: :wink:

 

To i ja dołącze. :mrgreen:

 

Komp w pracy. 5 czy 6 rok stoi ta sama winda 2k, zero reinstali, komp chodzi głównie 24h (przez przypadek jest serwerem licencji i nie wyłączam, żeby chłopaki rano nie musieli latać do mnie do biura :twisted: ). Oczywiście internet jest, w zeszłym miesiącu zainstalowałem antywira, bo zaczął trochę mulić.

Po takim czasie mogę mu to wybaczyć.

 

W domu reinstall co parę miesięcy, ale to dlatego ze czasami lubię poinstalować jakieś szerłery i potestowac trochę.

 

Linuxa wykończyłem w 4 godziny, stery od grafiki zainstalowałem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym miesiącu zainstalowałem antywira, bo zaczął trochę mulić.

Sam z siebie zaczął wolniej działać bez zwiększenia wymagań? Dziwne? Instalacja antywira (szczególnie ze stajni Symanteca) daje takiego kopa komputerowi, że zazwyczaj wylatuje z firmy i w jego miejsce przychodzi nowy szybszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja antywira (szczególnie ze stajni Symanteca) daje takiego kopa komputerowi, że zazwyczaj wylatuje z firmy i w jego miejsce przychodzi nowy szybszy :D

 

O właśnie. Kiedyś, chyba to było w XT-kach, był na obudowie taki przycisk TURBO. Gdy się go wycisnęło, to komp działał 2 razy wolniej. Podobny efekt daje zainstalowanie Nortona Antyvira. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...