Skocz do zawartości

Pierwsze Kupno subaru


Kubix180

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Stoje przed kupnem auta, wybór padł na subaru ze względu na to że ma reduktor. Auto potrzebne mi jest do jazdy na codzień, raz na jakiś czas będzie musiało pociągnać cięższa przyczepke. 

Zastanawiam się między outback 2gen 2.5 benzyna a foresterem 2gen 2.0 benzyna. 

Czy jest jak różnica techniczna między tymi samochodami? Budżet to około 15 tys zł. 

Czy ktoś mógłby mi doradzić? 

Wszystkie poprzednie moje auta to audi wiec jestem zielony w temacie subaru, chciałbym auto które mi pojeździ. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na ten temat juz bylo na forum. Ogolnie silnik 2.0 jest bardziej niezawodny niz 2.5 ale tez i slabszy. Do ciagniecia przyczepy lepsze jest auto z automatyczna skrzynia. OBK jest bardziej komfortowy niz Forester ale przy kilkunastoletnich pojazdach najwazniejszy jest stan egzemplarza.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie rozglądałbym się za Foresterem SG 2.0 125KM - jeżeli trafisz na takiego w dobrym stanie blacharskim to nie zastanawiaj się nawet. Silnik 125KM nie jest zbyt dynamiczny, ale w wersji z manualną skrzynią biegów z reduktorem powinien dać radę. Z reduktorem uzyskasz moment odpowiedni do rozpędzenia, a dalej już możesz spokojnei wyłączyć reduktor i jechać normalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodając do tego co słusznie napisał @Legacy96 należy jeszcze mieć na uwadze, że w OBK będzie w środku więcej miejsca. Ogólnie z doświadczenia też mogę powiedzieć, że ze znalezieniem OBK II w dobrym stanie będzie niezwykle trudno. Szczególną uwagę musisz zwracać na podwozie (w szczególności tylny wózek) i progi (głównie z tyłu), nadwozie jest do ogarnięcia, ale spód nie to, że rdzewieje, ale gnije w oczach jak już zacznie. Szukam ponad 2 lata, więc wiem co mówię:) Z Foresterem jest bardzo podobnie, ale doświadczenia mam nikłe, bo mnie do Forestera jakoś nie ciągnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/subaru-outback-jeden-wlasciciel-kupilem-w-salonie-subaru-w-niemczech-w-2007-ID6GucTX.html

 Jade takiego oglądaać . Auto ma ślady korozji ale sa nikłe spód niby zdrowy. Atakuje w niedzielę zobaczymy, nastawiam sie na kupno. Chyba ze ktoś byl i ogldal. 

Czysta benzyna to i spalanie chyba bedzie na poziomie 12l z takim motorem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kubaxc332 napisał(a):

W tym budżecie rozglądałbym się za Foresterem SG 2.0 125KM - jeżeli trafisz na takiego w dobrym stanie blacharskim to nie zastanawiaj się nawet. Silnik 125KM nie jest zbyt dynamiczny, ale w wersji z manualną skrzynią biegów z reduktorem powinien dać radę. Z reduktorem uzyskasz moment odpowiedni do rozpędzenia, a dalej już możesz spokojnei wyłączyć reduktor i jechać normalnie. 

Sasiad mial trzy i kazdy zgnił a motor żył dalej, sa to woły robocze i daja rade ciagnać duże ciężary. Outback wydaje mi sie bardzie moze komfortowy do jazdy gdzieś prywatnie, jakaś trasa czy coś, ale nigdy nie siedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...