Skocz do zawartości

Zmiana radia na stację multimedialną w "gołym" XV 2014/2015.


Jarek1964r

Rekomendowane odpowiedzi

Mam xv 1,6 z 2014 r (rejestracja 2015), który ma kierownicę bez jakiegokolwiek sterowania (jest klakson :-)) i typowe radio. Celem jego uszlachetnienia nabyłem stację multimedialną Clarion, która była fabrycznym wyposażeniem Forestera z 2011  (CP435L1).  Efekt, na który liczę, to podłączenie kamery cofania (nie oryginalnej, bo takowej u mnie nie ma, tylko uniwersalnej, zapewne na 12 V wzięte ze świateł cofania) i integracja z telefonem, jako zestaw głośnomówiący.

Nie chciałbym zmieniać kierownicy (po 61 tys. przebiegu wygląda ciągle jak nowa), ani też dorabiać do niej guzików.

Czy - Waszym zdaniem - zadanie jest wykonalne? 

Czy istnieje w Subaru coś takiego, jak "wiązka uniwersalna", czyli biedniejsze i bogatsze wersję mają podobne kable i może jest szansa na uniknięcie prowadzenia jakichś kabli albo dokupowania przejściówek itp.?

Grzebałem w materiałach forum, wiem, że podobnych operacji przeprowadzono i opisano już wiele, sporo przeczytałem i pościągałem rysunków z rozkminką wtyczek, a od filmików na yutube oczy mi latają jak w jednorękim bandycie. tym nie mniej nie znalazłem nigdzie specyfikacji stacji multimedialnej, o której piszę wyżej. Może ktoś ma?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie - raczej niestety łopatologiczne, bo dotychczas w elektryce samochodowej raczej nie grzebałem i zaawansowanego żargonu mogę nie zrozumieć...

Z racji tego, że to mój debiut, pozdrawiam serdecznie wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radia w XV i forku różnią się gniazdami. Poza USB mechanicznie chyba nawet wszystkie pasują ale nie pasują elektrycznie. Stąd w aftermarketowych radiach są dwie przejściówki do obu modeli.

Więc jeśli nie chcesz dalej rozkminiać wtyczek to musisz nabyć radio przeznaczone do XV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Knurek1111 napisał(a):

Radia w XV i forku różnią się gniazdami. Poza USB mechanicznie chyba nawet wszystkie pasują ale nie pasują elektrycznie. Stąd w aftermarketowych radiach są dwie przejściówki do obu modeli.

Więc jeśli nie chcesz dalej rozkminiać wtyczek to musisz nabyć radio przeznaczone do XV.

nie różnią się niczym. Są te same instalacje. Kwestia jest które radio jest zainstalowane fabrycznie. podstawowe radio ma inną wiązkę niż radio np z nawigacją. Te same radia występują w foresterach i w XV. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, bombelllooo napisał(a):

nie różnią się niczym. Są te same instalacje. Kwestia jest które radio jest zainstalowane fabrycznie. podstawowe radio ma inną wiązkę niż radio np z nawigacją. Te same radia występują w foresterach i w XV. 

 

Bzdura. Tak się składa, że zamontowałem do XV identycznie wyglądające radio z forka...

Podpiecie do instalacji powoduje że przestają działać DRL i włącza się sygnalizacja zaciągniętego ręcznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm,

znalazłem taką ruską stronę:

https://www.drive2.ru/l/6799523/

Tam gostek przepina fabryczne radio z XV na radio z Forestera, dokładnie takie samo, jak ja kupiłem, jemu niby wszystko działa - jest film, pokazujący grające radio, dla niewprawionych w cyrylicy - pisze także, że połączył się z "ajfonką"...

 

Może to jednak kwestia tego, jak bardzo czasowo różnią się auta? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2024 o 18:00, Knurek1111 napisał(a):

 

Bzdura. Tak się składa, że zamontowałem do XV identycznie wyglądające radio z forka...

Podpiecie do instalacji powoduje że przestają działać DRL i włącza się sygnalizacja zaciągniętego ręcznego.

Czy mógłbyś podeslać symbole albo zdjęcia tych radii? to z forestera które montowałeś w XV.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bombelllooo napisał(a):

Czy mógłbyś podeslać symbole albo zdjęcia tych radii? to z forestera które montowałeś w XV.  

 

Niestety, to temat sprzed 4 lat i dawno zamknięty. Zamieniałem jakąś chińską stację multimedialną na OE - najpierw ktoś sprzedał mi radio z forka twierdząc, że będzie pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast zamierzam zdać relację z zamiany, do której się szykuję, na razie czekam na przejściówkę do podłączenia kamerki, cały czas obczytuję temat samej kamerki, chciałbym to zrobić "jednoprzebiegowo", czyli jednego dnia zrobić wszystko, żeby auto nie stało na kołkach, ani też żeby nie jeździć rozbebeszonym samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację, ale uznałem taką wersję za najbliższą oryginałowi. Teraz już planów nie zmienię, bo drugiego Clariona już mam. Co do podnoszenia wartości - nie robię dużych przebiegów, auto ma obecnie trochę ponad 60 tys., jeśli nic w nim nie będzie się psuło, zamierzam go długo trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...