Skocz do zawartości

Impreza GH i instalacja haka -co powinienem wiedzieć?


AdaSch

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

zostałem przyciśnięty do zakupu haka z uwagi na całkowity bunt w zakładaniu rowerów na bagażnik dachowy.

 

Kupiłem używkę z opcją odłączanego haka chyba monoflex (oczywiście bez kluczyka :( )

 

i mam kilka pytań:

Czy impreza ma jakąś kostkę do której podłącza się wiązkę haka?

Niektóre haki na aukcjach mają jakby pośrednią puszkę chyba z elektroniką - czy to jest wymagane? ma to jakąś funkcje np bufor bezpieczeństwa przeciwko zwarciom?

czy do monoflexa da się dokupić kluczyk po jakimś kodzie?

rozumiem, że po instalacji haka w podłużnicach normalnie zakładam wewnętrzną belkę zderzaka?

 

 

to mój pierwszy hak w "karierze" chętnie przyjmę każdą pomoc

 

p.s.

zakładam, że po instalacji muszę jechać na diagnostykę i przegląd na stacje diagnostyczną

Bagażnik mam Thule z miejscem na tablice - rozumiem, że muszę zamówić duplikat tablicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, AdaSch napisał(a):

Czy impreza ma jakąś kostkę do której podłącza się wiązkę haka?

 

Odpowiedzi udzielam na bazie forka SH, ale to konstrukcje z tego sameg okresu więc można założyć, że w GH będzie identycznie. Forek miał po lewej stronie pod tapicerką bagażnika kostkę w której były wszystkie potrzebne prądy. Problemem było dopasowanie samej wtyczki. U mnie skończyło się na lutowaniu.

 

6 godzin temu, AdaSch napisał(a):

rozumiem, że po instalacji haka w podłużnicach normalnie zakładam wewnętrzną belkę zderzaka?

 

W Forku belka poszła na śmietnik. Hak przykręcało się w miejsca montażu belki, więc siłą rzeczy. Podeślij foto haka, będzie można coś więcej powiedzieć.

 

6 godzin temu, AdaSch napisał(a):

zakładam, że po instalacji muszę jechać na diagnostykę i przegląd na stacje diagnostyczną

 

Jedziesz prosto na SKP i za 35zł masz temat ogarnięty, o ile wszystkie światła na testerze wyjdą OK.

 

6 godzin temu, AdaSch napisał(a):

Bagażnik mam Thule z miejscem na tablice - rozumiem, że muszę zamówić duplikat tablicy

 

Zgodnie z przepisami prawa - tak. Ale sąsiad od lat jeździ z tablicą z klapy na platformie i nigdy z tego powodu nieprzyjemności nie miał. Pewnie do czasu spotkania nadgorliwego policmajstra :)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2024 o 00:37, AdaSch napisał(a):

zostałem przyciśnięty do zakupu haka z uwagi na całkowity bunt w zakładaniu rowerów na bagażnik dachowy.

 

Nie ulegaj tak łatwo ;)

 

W dniu 9.02.2024 o 00:37, AdaSch napisał(a):

Czy impreza ma jakąś kostkę do której podłącza się wiązkę haka?

 

Potwierdzam, że w Forku SH była, a z tego co pamietam to nawet w SG była

 

W dniu 9.02.2024 o 00:37, AdaSch napisał(a):

zakładam, że po instalacji muszę jechać na diagnostykę i przegląd na stacje diagnostyczną

 

Żeby w Wydziale Komunikacji nanieśli odpowiedni wpis, należy udać się do Stacji Diagnostycznej. Uwaga - niektórzy (nadgorliwi) diagności wymagają dokumentu na montaż haka holowniczego od warsztatu, ale w rzeczywistości sami powinni sprawdzić poprawność montażu do elementów konstrukcyjnych oraz (co jedynie zwykle jest praktykowane) zgodność wiązki z testerem.

 

W dniu 9.02.2024 o 00:37, AdaSch napisał(a):

Bagażnik mam Thule z miejscem na tablice - rozumiem, że muszę zamówić duplikat tablicy

 

W świetle prawa i obowiązujących przepisów PoRD (Prawo o Ruchu Drogowym) należy włożyć odpowiedni wniosek o wydanie dodatkowej trzeciej tablicy rejestracyjnej (wtórnika), co również powinno zostać odnotowane w DR (Dowodzie Rejestracyjnym).

 

Niestety zachodu sporo, aby w pełni legalnie korzystać z takiego rozwiązania, dlatego wygodniejsze ( głównie pod względem prawnym) jest stosowanie bagażnika dachowego do przewozu rowerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...