Skocz do zawartości

Radio Android 9" czy warto


Pavulion

Rekomendowane odpowiedzi

JWT czy warto kupować radio Android 9 " jak w linku poniżej?

 

https://allegro.pl/oferta/radio-nawigacja-gps-subaru-legacy-v-09-14-android-12945596608?fromVariant=12925654293

 

Są jeszcze dostępne inne opcje, ale chodzi tą podstawową 2/32.

Jakie macie doświadczeanie?

Czy nie jest za wolne?

Jak działa np. Janosik?

Czy też jak gra radio?

Wszystkie Wasze sugestie mile widziane, nawet te nieistotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2GB RAM nie warto się schylać. 

A ten procek to pewnie ma 1.2GHz przy dobrym kręceniu w warunkach labo. 

Ogólnie to lepiej jest wstawić poważne radio z obsługą AA/CarPlay bo większość poważnych firm ma stety/niestety swoje oprogramowanie zamiast Androida. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
23 minuty temu, Pavulion napisał(a):

4-rdzeniowy o taktowaniu 1,2 GHz - masz rację.

Ale nawigacja powinna chyba dobrze działać?

Głównie zależy mi na Janosiku.

 

Bez wątpienia tam będzie wszystko działać. 

Ale, na przykład, woziłem w swoim Subaru tablet Nexus 7 (2013, LTE). 

Stara maszyna, to prawda, ale jego bebechy to: "2GB of DDR3 RAM memory and a 1.5 GHz Qualcomm Snapdragon S4 Pro quad-core processor".

Ten tablet już nie gości w moim samochodzie bo przy włączonej nawigacji Google Maps i Spotify po godzinie/dwóch pracy dostaje zadyszki i muzyka grana przez BT się przycina. Dodatkowo w gorący dzień w aucie dostawał zadyszki szybciej i wyłączał się z przegrzania. 

Ogólnie dla mnie to nic dziwnego, to 10 letnia maszyna, ma prawo się już poddać. 

Oczywiście możemy tutaj dywagować, że dzisiejsze 2GB RAM i dzisiejszy 4-rdzeniowy procesor 1,2GHz może być lepszy od bebechów starego Nexusa 7. Niemniej jednak ten tablet na tamte czasy to była top-notch maszyna, stąd wiele osób wykorzystało go później w swoich samochodach, a nie tani gadżet wykonany w Chinach. 

 

Nie lubię stawiać ludzi w smutnym położeniu, bo z pewnością jesteś nastawiony do tego radia z nadzieją, że nie mam racji. I w sumie chciałbym jej nie mieć. Ale... sama ramka pod radio z ekranem do Subaru potrafi kosztować kilka stów. Tutaj w pakiecie za śmieszne pieniądze masz i ramkę i radio. IMO - to jest elektroniczny śmieć. CHYBA, ŻE JEST TU KTOŚ KTO TO KUPIŁ I POWIE, ŻE NIE MAM RACJI -> poproszę wideło. 

 

Lepiej zainwestować w drugi smartfon, kartę internetową za 19 ziko miesięcznie i mieć go do używania w samochodzie niż wydawać hajs na chińskie radia z allegro/aliexpress. 

 

W ramach ciekawostki, tak wyglądał u mnie Nexus 7. Teraz mam w tym samym miejscu Pixela 2XL, bo mi leżał w szufladzie kiedy kupiłem nowy smartfon. Pixel 2XL daje sobie spokojnie radę z jednoczesnym nawigowaniem, muzyką, janosikiem więc celowałbym w radio/urządzenie z podobnymi albo lepszymi bebechami. 

MVIMG_20200627_170722.thumb.jpg.eda3f2d09a8138a5a171613bb2f8a287.jpg

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Henryk82 napisał(a):

 

Też nie wiadomo do końca kto to produkuje, ale specyfikacja jest o wiele mocniejsza i na stronie sklepu ACS jest taka informacja:

"Oferowane przez nas urządzenia są wykonane z wysokiej klasy podzespołów , m.in.: matryca -Sharp, Dvd-Lg, Soczewka-Hitachi, Moduł Gps-Samsung . Wysokiej klasy podzespoły przekładają się na jakość urządzenia. Biorąc pod uwagę dźwięk, obraz, szybkość pracy jaki i różnorodność funkcji oferowanych produktów są one nie jednokrotnie lepsze w porównaniu z markowymi radiami ."

 

Też skłaniałbym się bardziej do tego radia. Brzmi bardziej legitnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.02.2024 o 11:52, Pavulion napisał(a):

JWT czy warto kupować radio Android 9 " jak w linku poniżej?

jak chcesz samo radio (bez ramki) to masz tu link (dostawa z unii więc nie płacisz innych opłat)

https://pl.aliexpress.com/item/1005006049342463.html?srcSns=sns_WhatsApp&spreadType=socialShare&bizType=ProductDetail&social_params=60452356067&aff_fcid=9afed1aafcc44c9f998b59613020a59d-1709134158256-05252-_EJFxXxr&tt=MG&aff_fsk=_EJFxXxr&aff_platform=default&sk=_EJFxXxr&aff_trace_key=9afed1aafcc44c9f998b59613020a59d-1709134158256-05252-_EJFxXxr&shareId=60452356067&businessType=ProductDetail&platform=AE&terminal_id=ca4595ba635b4705a451be285cd28440&afSmartRedirect=y

radio śmiga fajnie, janosik płynnie, mapy google, jest carplay i androi auto...... i za niecałe 300 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

"Lepiej zainwestować w drugi smartfon, kartę internetową za 19 ziko miesięcznie i mieć go do używania w samochodzie niż wydawać hajs na chińskie radia z allegro/aliexpress." zgadzam się na milion procent u mnie hulało 2 lata a potem przy próbie uaktualnienia i to zwykłego z poziomu menu radia wysypał się ekran dotykowy i CAN, zero chęci rozwiązania tematu przez sprzedawcę w tym przypadku JUSTNAVI, myślę że żółtki robią to specjalnie i ich soft uszkadza sprzęt, jak widać dilują to g... Na cały świat w tysiącach egzemplarzy, omijać szerokim łukiem, u mnie tysiąc złotych w plecy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Henryk82 napisał(a):

Ja bym się pokusił o tableta iPada Mini z opcją sim niż drugi smartfon a w tej cenie kupi się już markowe radio sony czy pionier z nawigacją i dotykowym ekranem 

 

Bez znaczenia jakie urządzenie, ważne, że robi to co radio z chin. Tylko lepiej. ;)

Tablet może być ciężki na zwykły holder, smartfon łatwiej zainstalować w aucie. Choć wszystko jest do zrobienia, ja miałem tablet, a teraz jeździ smartfon, niewykluczone, że w przyszłości wpadnie jakiś tablet. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...