Skocz do zawartości

Montaż przetwornicy


coocer

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, coocer napisał(a):

Gdzie można zamontować przetwornicę 12/220 w outbacku 2022

 

Pod fotelem pasażera? Jak puścić kable ? 

 

Ma ktoś jakieś doświadczenie? 

Zamontować możesz gdzie chcesz, aby miejsce było wentylowane.

przewody muszą być grube, im dalej od akumulatora tym grubsze i obowiązkowo bezpiecznik przy aku.

Jakiej mocy będzie przetwornica i tak z ciekawości do czego ma służyć?

Nawet w kamperze nie widzę potrzeby posiadania przetwornicy, wszystkie ładowarki są dostępne na 12V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, koziolek napisał(a):

Zamontować możesz gdzie chcesz, aby miejsce było wentylowane.

przewody muszą być grube, im dalej od akumulatora tym grubsze i obowiązkowo bezpiecznik przy aku.

Jakiej mocy będzie przetwornica i tak z ciekawości do czego ma służyć?

Nawet w kamperze nie widzę potrzeby posiadania przetwornicy, wszystkie ładowarki są dostępne na 12V.

Hej, dzięki za info. Cieszę się że ktoś z doświadczeniem odpisuje :). 

Przetwornicę mam z czasów EV, gdzie służyła jako awaryjne zasilanie w domu. Leży I się kurzy więc pomyślałem że zainstaluje :)

 

ma 1kw, może podpowiesz jaki kabel? 

 

Mogła by służyć do ładowania drona, laptopa na jakiś dłuższych wypadach. Wiem że są ładowarki, ale przetwornice już mam, stąd też pomysł. Na razie analizuje możliwości techniczne:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, coocer napisał(a):

Hej, dzięki za info. Cieszę się że ktoś z doświadczeniem odpisuje :). 

Przetwornicę mam z czasów EV, gdzie służyła jako awaryjne zasilanie w domu. Leży I się kurzy więc pomyślałem że zainstaluje :)

 

ma 1kw, może podpowiesz jaki kabel? 

 

Mogła by służyć do ładowania drona, laptopa na jakiś dłuższych wypadach. Wiem że są ładowarki, ale przetwornice już mam, stąd też pomysł. Na razie analizuje możliwości techniczne:) 

To bez sensu, z akumulatora 12V przetwornica robi 240V, później podłączasz ładowarkę laptopa która redukuje napięcie do 20V, czy baterie do drona pewnie do 5V

To wszystko generuje bardzo duże straty, wygodniej kupić ładowarkę lapka 12V-20V.

Przewód, jeśli chcesz przetwornicę w kabinie, czyli ze 2 metry od aku, to co najmniej 16mm2 a nawet 32mm2, w zależności czy będziesz coś mocniejszego do przetwornicy podłączał.

Tak czy siak ze względu na straty będziesz musiał ładować na uruchomionym silniku.

 

ps. Więcej zapłacisz za przewód zasilający niż za ładowarkę do lapka, używam takiej od 10 lat.

https://allegro.pl/oferta/samochodowy-zasilacz-ladowarka-do-laptopa-12v-24v-8478352106

Edytowane przez koziolek
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, coocer napisał(a):

Na razie analizuje możliwości techniczne:) 

Zostaw na podtrzymanie zasilania pieca CO jeśli mieszkasz w domku jednorodzinnym  wtedy auto zamieniasz w agregat z tą prądnicą i  chyba tylko do tego widzę zastosowanie przetwornicy o ile jest z pełnym sinusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Henryk82 napisał(a):

Zostaw na podtrzymanie zasilania pieca CO jeśli mieszkasz w domku jednorodzinnym  wtedy auto zamieniasz w agregat z tą prądnicą i  chyba tylko do tego widzę zastosowanie przetwornicy o ile jest z pełnym sinusem.

Dokładnie do tego była do tej pory używana, ale żal mi silnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...