Skocz do zawartości

Forester SK wyciek płynu?


kulbit

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Dziś, po wczorajszej trasie, zauważyłem od strony zderzaka na skraplaczu niebieski płyn między lamelami. Podejrzewam, że pochodzi z chłodnicy płynu, która jest bardzo blisko skraplacza. Chłodnica od strony wentylatora wydaj się być sucha na tyle, na ile da się zobaczyć. Nie jest to chyba zbyt duży wyciek, bo poziom płynu jest wysoki. Możliwe, że puściła na lamelach? Trzeba będzie wymieniać całą chłodnicę? Dla zobrazowania wrzucam jak to wygląda. Auto dopiero kupione (wersja USA) i już pierwszy zonk :(

PS. Można gdzieś pobrać instrukcję do SK (przedlift) po polsku?

Edit - nie wiem, czy to było już wcześniej, bo to świeży zakup, a podczas oględzin możliwe, że nie zauważyłem

 

20231209_190713.jpg

Edytowane przez kulbit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dziś dokładnie. Wziąłem chusteczkę i przetarłem po tym wycieku, a drugą zanurzyłem w chłodnicy i porównałem - kolor ten sam, konsystencja również. Zaczynam się zastanawiać, czy jak ktoś dolewał wcześniej płynu może mu się trochę rozlał i poleciał pomiędzy chłodnice, ale z drugiej strony ten "zaciek" nie jest od samej góry. I w sumie po przejechaniu 200km chyba powinien odparować z pomiędzy lameli na skraplaczu (a może jednak nie, bo zimne powietrze wpadało przez grila)? Wytarłem większość tego płynu i pojeździłem dziś trochę po okolicy. Nie zauważyłem na razie, żeby coś dalej się sączyło. Teraz mam dylemat, bo nie wiem, czy zdążę umówić się do warsztatu przed świętami i czy mogę ruszać w dalszą trasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...