Skocz do zawartości

Forester SJ słupek B drzwi przednich


bp_zordon

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

niedawno nabyłem Forestera SJ XT 2013.

na obu drzwiach przednich od strony słupka B są ubytki w czarnym tworzywie/farbie, pod nim niestety wykwity korozji.

Czy macie doświadczenia/pomysły jak z tym sobie poradzić? zależy mi przede wszystkim na powstrzymaniu dalszej degradacji, wizualnie jestem otwarty na kompromisy

20230715_103042.jpg

20230715_103048.jpg

20230715_103115.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś,że jesteś otwarty na kompromisy:-) To coś czarnego na ramce drzwi to jest naklejka z tworzywa w kolorze czarnym ,widocznie została uszkodzona (przetarta) i lakier pod nią też został uszkodzony. Należałoby kupić nową naklejkę ,zedrzeć starą, naprawić ubytki w lakierze i nakleić nową. Jeśli czujesz się na siłach to możesz zrobić to we własnym zakresie, jeśli nie chcesz się z tym "bawić" to możesz to zlecić. A teraz o kompromisie...możesz nie naklejać dedykowanych naklejek, możesz zedrzeć tą uszkodzoną, naprawić rudą czyli rozszlifować papierem ścierny, położyć farbę epoksydowa w sprayu i po wyschnięciu pomalować to wszystko czarnym matem, ten czarny mat to właśnie jest ten kompromis :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc.

Myślałem, że ew. można to punktowo jakąś masą uzupełnić. Skoro to naklejka to najchętniej wymienię.

Malować ładnie nie umiem ;P poza tym odróżniały by się od drzwi tylnych

 

chyba te :)

 

https://www.subarupartsdeal.com/parts/subaru-tape-front-door-sash-rear-right~90422sg040.html

https://www.subarupartsdeal.com/parts/subaru-tape-front-door-sash-rear-left~90422sg050.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i od razu wymień ograniczniki w drzwiach. Miałem to samo w XV. Ograniczniki przestały działać /lub działały bardzo słabo i drzwi leciały przy delikatnym podmuchu wiatru lub jak auto stało na górce /wzniesieniu. Dokładnie w takim samym miejscu  miałem uszkodzone drzwi u siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście ograniczniki nie trzymają szczególnie mocno, uznałem że ten typ tak ma :) widzisz jakieś powiązanie między ogranicznikami a tymi uszkodzeniami ? obijały się o sąsiadów?

Edytowane przez bp_zordon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...