Skocz do zawartości

Subaru Legacy V, BR modyfikacja zawieszenia


Dawid1

Rekomendowane odpowiedzi

Czy montował ktoś do Legacy V np. kombi -  zawieszenie gwintowane?Nie chcę za mocno obniżać a chciałbym mieć sztywniejsze lub regulowane, i lub wyeliminować tzw. bujanie przód tył i na boki.

 

Zastanawiam się nad np. BC Racing wariant BR RA, z regulacją tłumienia za pomocą pokrętła i regulacją wysokości +/- fabrycznego.

 

W porównaniu do zawieszenia z Legacy MY04 to mocniej buja i potrafi być nie przyjemne przy szybkich zmianach kierunku jazdy.  

image.png.61a64e2bb29a0aefc955bd8062cb6170.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze by były Bilsteiny B6 seryjnie montowane w Legacy 2,5GT.

Działają absolutnie wspaniale i nie są gwintowane.

Gwint do auta użytkowego na ulice jest trochę bez sensu. Szybko zardzewieje. Poza tym tego typu "tuningowe" zawieszenia są typowo robione pod kątem obniżenia/potencjalnych wypadów na tor, a nie wybierania ulicznych nierówności i zapewnienia autu odpowiedniej stabilności na normalnej, często nierównej drodze. To, o którym piszesz już z nazwy widać, że nie jest wyjątkiem (street&circuit).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
30 minut temu, Yanas napisał(a):

200mm jest w OBK-u, nie w Legacy.

No powinno być tak jak piszesz , niestety jest jakiś błąd nie wiem od czego to zależy,  ale coś jest grubo nie tak i nawet kilku sprzedawców Legacy V na olx się fatygowało dla mnie i weryfikowało prześwit i potwierdzają 19 - 20 cm z przodu i z tyłu. To nie jest tak, że u mnie tylko jest prawie 50mm więcej niż producent zapewnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wiele razy te auta i one są znacznie niższe od OBK-a 4 gen na fabrycznym zawiasie. Może źle mierzyli? Najniższe miejsce zwykle jest pod katem lub środkowym wydechem. Pod zwisem tylnego zderzaka może być i 19cm, ale przecież tego się nie podaje w pomiarach producenta.

Edytowane przez Yanas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...