Skocz do zawartości

Sturbo - knock sensor po raz milionowy na forum


Paweł Wojtkiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

witam, siemanko, mam problem z ej205 z sturbo, mianowicie, czujnik spalania stukowego... Czujnik, nowy, instalacja przejrzana organoleptycznie i miernikiem od samego ECU do czujnika, reystancja przewodów >0,1Ω, szukając po pinoutach pokazuje mi piny 26 i 29 sygnał i ekran i napięcie 2.8V niezależnie czy silnik jest uruchomiony czy nie i tu zaczyna się problem, według miernika napięcie jest poniżej 0.5V przy zgaszonym, jeszcze spróbuję akcji oscyloskop, ale moje pytanie jest skrajnie inne, czy można jakoś stwierdzić że samo ECU nie jest wadliwe? Check Engine gaśnie na ułamki sekund przy odpaleniu, na ciepłym, na zimnym,  mokrym i suchym, kasowanie nie daje efektu, podczas gdy silnik nie jest uruchomiony błedu nie ma. A i żeby nie czytać tego milionowy raz, czujnik mam zamontowany na równej powierzchni i siłą 24 Nm

 

 

99-00ECUpinout3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, 133699 napisał(a):

Jak pamiętam ten czujnik się skręca na 17nm + odpowiedni kąt. Działa tylko OEM, zamiennik zaraz cuduje. 

 

Według manuala jest 24nm i pod kątem 60* od tyłu silnika czy jakoś tak. Jesienią tak przykręciłem OEM i działa bez problemowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...