Skocz do zawartości

Padająca świeca


Simmi

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Przejrzałem forum ale nie znalazłem podobnego wątku i odpowiedzi a problem jest niezwyczajny, wręcz dziwny. 

 

Od poczatku: dwa lata temu po zakupie auta zmieniłem świece w ramach pozakupowego serwisu. Jakiś rok temu padły mi przewody i wymieniłem na dedykowane NGK. Problem przewodów się skończył i zapomniałem. I tu się zaczyna... późną jesienią zeszłego roku autko zaczęło pracować na 3 cylindrach, poleciałem do magika bo miałem po drodze zdjagnozowal walniętą świece na 2gim cylindrze. Co ciekawe jako że świece miały około 1.5roku diagnoza była trudna bo świeczki wyglądały na nowe, sprawdzał cewka - ok, przewody - ok, kiedy wrocil znowu do świec to się okazało że zepsuta jest tylko tak że tego nie widać (coś chyba w środkua nie przy samym iskrowniku. Magik wsadził nową świeczkę i autko zaczęło normalnie jeździć. Jakiś miesiąc temu powrorka z rozrywki: autko na 3ech cylindrach. Zamówiłem 4 nowe świece żeby jeździć na komplecie nowych, takie jak były montowane fabrycznie, zmieniłem i autko jak bajka. 

 

Dziś rano odpalam a świnka znowu na 3ech cylindrach. Poratujcie jakimiś radami bo nie zarobię na te świece. 

 

Dodam że to obk MY06 ej253 lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli świeca "pada" cały czas na tym samym cylindrze to do sprawdzenia parametry LPG na tym cylindrze, może jest uszkodzony wtryskiwacz.

Sprawdziłbym też kompresję silnika.

Dużo by pomogło zdjęcie uszkodzonej świecy, po kolorze było by widać czy w tym cylindrze spala się olej czy np. zbyt ubogą mieszankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...