Skocz do zawartości

Kompresor klimatyzacji, musi być taki sam czy może być z innego auta?


XStuntManiac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam lekki dylemat, otóż w moim poswapowanym Lanosie pada mi już kompresor klimy, nie daje dobrego ciśnienia na niskich obrotach i no wydajność klimatyzacji jest na mocno średnim poziomie.

 

Mam w nim silnik z GTka z 94 roku (EJ20G 211KM), i kompresor klimy po numerach wydaje się też oryginalny od tego silnika, problem z tym jest taki, że chciałbym to w końcu naprawić, kiedy jest raczej sezon na nagrzewnice, nie na klimatyzację, a nie mogę znaleźć nigdzie takiego samego kompresora klimy w dobrym stanie, a jeśli już to daleko (chyba jedyny jaki znalazłem z tymi numerami to na Ovoko na Litwie) i to używka w niewiadomym stanie. 
 

I teraz rodzi się pytanie najważniejsze, bo widzę na portalach ogłoszeniowych dużo kompresorów np z Legacy 2.0 wolnossaków lub Foresterów, niby EJ20/25 więc powinno pasować, rozmieszczenie podłączeń do przewodów klimatyzacji się też zgadza według zdjęć, tylko pytanie czy aby na pewno wszystko będzie pasować jak należy? Ewentualna zmiana kostki jeśli będzie lekko inna to też nie powinien być wielki problem bo mogę przełożyć ze swojego aktualnego, przepinować lub przelutować, jeśli ilość kabli się zgadza. 

 

Jeśli niestety taki manewr z kompresorem z innego, popularnego modelu nie da rady, to prosiłbym o polecenie jakiegoś serwisu który by mi mógł zregenerować mój kompresor, najlepiej na terenie Lublina bądź okolic w stronę Zamościa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ipsx82 napisał(a):

Podaj te numery z nalepki kompresora może cos uda się zdobyć

Oj faktycznie, zapomniało mi się dodać numerów, miałem dopisać zaraz. 
73110FA110 bądź 506021-2410

takie dwa numery mam na kompresorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...