Skocz do zawartości

Zanikające ogrzewanie


Krzychu24

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Po zamontowaniu dodatkowego chłodzenia 3 i 4 cylindra tzw by pass i założeniu termostatu mishimoto, który otwiera wcześniej obieg wody zauważyłem, że podczas upalania zanika ogrzewanie kompletnie, leci totalnie zimne powietrze z nawiewów czy to normalne lub da się jakoś to ogarnąć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo...

zupelnie jak u mnie w niedziele:)

tez mialem zagwostke. u mnie po 10 minut jazdy bokami, przestało grzać. po ostygnięciu ilosc płynu na full, w zbiorniczki plyn pod korek. Odstal i ogrzewanie wrocilo.

Ale tez mam bypass zrobiony. termostat OE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krzychu24 napisał(a):

podczas upalania zanika ogrzewanie kompletnie, leci totalnie zimne powietrze z nawiewów czy to normalne lub da się jakoś to ogarnąć? 

Coś jest nie tak. Regulacja temp. płynu chłodniczego jest jak wiadomo realizowana przez termostat. Nieprawdopodobne jest żeby podczas "upalania" (cokolwiek to jest domyślam się, że w tym czasie silnik pracuje na wysokich obrotach) temp. płynu była niższa niż podczas normalnej jazdy. Prawdopodobnie masz przytkaną, zapowietrzoną (zagazowaną) nagrzewnicę albo zaburzony jej obieg poprzez "odwrotne" wpięcie baypass`u albo wszystko razem :(. Ciecz (tak jak prąd) zawsze płynie tam gdzie są mniejsze opory (większe spadki ciśnienia). Jeżeli na wejściu do nagrzewnicy ciśnienie płynu jest takie same jak na wyjściu to przepływu nie będzie, to co ma grzać? 

 

1 godzinę temu, M_isza napisał(a):

po ostygnięciu ilosc płynu na full, w zbiorniczki plyn pod korek. Odstal i ogrzewanie wrocilo.

Rozważ test na UPG :(.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ani kolega ani ja, nic nie piszemy, że temperatura cieczy jest niewlasciwa, bo bysmy o tym napisali. w moim przypadku wskaznik temp na desce byl w normalnym polozeniu przez cala godzine palowania na dwojce. jedyna roznica do tej pory, to ze na esce ogrzewanie dziala, a po kilku ostrych bokach przestalo. a temperatura płynu taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Krzychu24 napisał(a):

Cześć,

 

Po zamontowaniu dodatkowego chłodzenia 3 i 4 cylindra tzw by pass i założeniu termostatu mishimoto, który otwiera wcześniej obieg wody zauważyłem, że podczas upalania zanika ogrzewanie kompletnie, leci totalnie zimne powietrze z nawiewów czy to normalne lub da się jakoś to ogarnąć? 

 

Jeśli już to 2 i 4. Podobny zestaw montowałem w STI, klient przejechał z 10tyś km i nie zgłaszał takiego problemu. Jedynie co można łatwo zauważyć, w czasie jazdy wskazówka temp jest wyraźnie poniżej połowy. Na postoju dobija do połowy, a w czasie jazdy spada. Może źle podłączyłeś dodatkowy obieg albo masz pierwsze objawy uszkodzonej uszczelki?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2022 o 14:28, M_isza napisał(a):

ani kolega ani ja, nic nie piszemy, że temperatura cieczy jest niewlasciwa, bo bysmy o tym napisali. w moim przypadku wskaznik temp na desce byl w normalnym polozeniu przez cala godzine palowania na dwojce. jedyna roznica do tej pory, to ze na esce ogrzewanie dziala, a po kilku ostrych bokach przestalo. a temperatura płynu taka sama.

 

Dokładnie tak jak kolega wyżej napisał.  Wczoraj też miałem dziwną sytuację, że jechałem praktycznie cały czas ekspresówkami około godziny czasu dojeżdżając do domu musiałem się zatrzymać na dłuższe czerwone i też ogrzewanie znikło zaraz po zatrzymaniu się. Po ruszeniu nastepnie przejechaniu kilku km nie wróciło. Na drugi dzień odpalam jadę i ogrzewanie elegancko działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...