Skocz do zawartości

Swap 2.0D na 2.0 PB - kilka porad


filester

Rekomendowane odpowiedzi

Mireczki... 

Podjąłem temat wyrzucenia jednostki na gnojówkę i montażu 2.0 benzyna i skrzynia automatyczna. W Forku SH.

Pewnie ktoś ma doświadczenie w temacie - zapytam zanim zacznę sam się doktoryzować.

 

Układ hamulcowy - w jakikolwiek sposób do rzeźbienia? Mam na myśli pompę ABS, wiązkę, czujniki.

Zawieszenie. Obstawiam, że amortyzatory między wersjami się nie różnią. Sprężyny mogą. Faktycznie tak jest? Od diesla będą nieco sztywniejsze? Stabilizator przód - w dieslu grubszy? Stabilizator tył - w dieslu grubszy?

Hamulce przód. Diesel tarcze 294, wolnossący 277 mm ?  

Maglownica, "pompa" wspomagania takie same w dieslu i benzynie?

Buda taka sama w diesel jak i benzyna manual? Czy trzeba będzie coś przyrzeźbić w okolicach skrzyni/wybieraka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABS sprawdza nr VIN z ECU, po zmianie ECU będzie świecić błędem. W dieslu Wspomaganie jest elektryczne, w benzynie nie. (Nie napisałeś jakie 2.0 i jaka skrzynia konkretnie ma być). 

 

Generalnie w dieslu wszystko odbywa się po szynie danych CAN, licznik dostaje informacje od ECU do wyświetlenia na przyrządach, ale prędkość od ABS (też po CAN). Dodatkowo, problemem jest immo, w nowszych subaru siedzi w BIU, ale doparowane do niego są licznik i ECU. Dodatkowa różnica to dedykowana szyna danych immo między BIU a ECU, w dieslu jest to jeden przewód w benzynie dwa.

 

Przewody paliwowe w dieslu jest jeden po lewej drugi po prawej, w benzynie dwa po lewej,

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 DOHC benzyna z Forka SH.

Wspomaganie w benzynie też elektryczne mam (co ciekawe w SH 2.5 wolnossące mam wspomaganie hydrauliczne).

Wiązka już wyleciała i jest benzynowa. Razem ze wszystkimi modułami, stacyjką, ECU. Do głowy by mi nie przyszło, żeby rzeźbić coś na wiązce diesla.

Pompę ABS też od razu przerzucę i będzie temat z głowy :)

 

Ktoś ma jakieś doświadczenia w kontekście pozostałych pytań ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, filester napisał:

Wiązka przestrzeni pasażerskiej - wymienialiście z ON na PB ? Miałem obawy o sterowanie pompą - ale widzę, że układ pinów w kostkach jest taki sam. Wnioskuję, że wymiana jest zbędna. Są doświadczeni w temacie ? :D Znów wolę najpierw zapytać...

Diesel nie posiada pompy paliwa. Ja wymieniłem w OBK wszystkie wiazki  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...