Skocz do zawartości

Kenwood z STI 08.


mz56

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś w listopadzie zauważyłem lekki chrobot pod deską po uruchomieniu samochodu. Zacząłem się martwić o napędy optyczne. W grudniu, po 70 km trasy zatrzymałem się na stacji benzynowej. Na starcie, radio powiedziało: włóż mapę ! Po dojechaniu na miejsce, postoju ok. czterech godzin, odpaliłem i wszystko działało. Pamięć podtrzymana ! Po tygodniu sytuacja się powtórzyła. Włóż mapę ! Tym razem obmacałem radełko i wyświetlacz miał ok. 55 stopni celsjusza ! Znalazłem zdjęcia i wydawało mi się, że wentylator ma 40x40 mm. Wyjąłem ono (radio) i zonk !

30x30 mm. Oryginał u mnie to 30x30x10 mm, 0,11A. Moje dwa VAPO z półki to 40x40x10, 0,8 W. Pewne źródło powiedziało, że odpowiednik będzie dostępny we wrześniu. Idą z fabryki. Zdjąłem radiator, wywierciłem dwie dziurki, nagwintowałem M3, okleiłem gąbką tam gdzie powietrze nie powinno być ssane. Umiejscowanie ich na radiatorze odsunęło płaszczyznę przylegania o ok. 4 mm. Dwie sztuki jedna za drugą. 2x0,8 W to jak 2x0,065 A. Powinno być podobnie jak w oryginale. Jest absolutnie cicho, radio działa ! Może komuś się przyda. Informacja o możliwości takiej usterki.

Edytowane przez mz56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...