Skocz do zawartości

Osłona silnika do Forestera


Urabus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Muszę wymienić osłonę silnika w moim Foresterze, gdyż oryginał trochę ucierpiał na Plejadach i długo już nie pociągnie. Mam w związku z tym pytanie dotyczące wyboru osłony (pomijając standardową) wiem, że jest osłona aluminiowa, słyszałem jednak także o lżejszej wersji z tworzywa (kevlaru?!). Bardzo proszę o jakiś namiar lub wskazówkę, gdzie szukać.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję z pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urabus, ja mam osłonę z włókien węglowych. Kosztuje chyba coś ok. 1.000 zł. Pomyśl też o osłonie na tylny dyfer.

Link do akcesoriów do Forka masz tutaj: http://www.subaru.pl/sklep/akcesoria/07 ... er_ACC.pdf

Nie wiem tylko, czy jest tam wyszczególniona ta właśnie osłona :roll:

Najlepiej zadzwoń do serwisu i zapytaj. Możesz też dać ogłoszenie na Forum w dziale kupię/sprzedam: "[K] osłonę silnika do Forestera MY'06"

 

PS Funkcją seryjnej plastikowej osłony jest raczej zabezpieczenie osprzętu silnika przed zachlapaniem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

 

W serwisie nic nie wiedzą o tej osłonie z włókien węglowych, ale jutro mam być w ATZ (prowadzą internetowy sklepik Subaru) i może coś się dowiem, a jak nie to puszczę ogłoszenie na Forum.

Katalog akcesoriów przeglądałem już wcześniej, ale nie widzę tam osłony silnika jest tylko osłona tylnego dyfra, o której piszesz.

 

Załoga No 1 pozdrawia Załogę No 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do Emila. Ja tam kupowałem.

 

Emil Frey Polska S.A.

ul. J. Conrada 45

31-357 Kraków

 

tel. (dział sprzedaży): 12 638 69 17

tel. (dział części zamiennych): 12 638 68 49

tel. (serwis): 12 638 67 49

fax: 12 636 98 44

 

www.emilfrey.subaru.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktowałem się z Emil Frey, ale niestety płyty kevlarowe nie są już dostępne, podobno producent wycofał się z produkcji tego elementu. Przyjdzie chyba założyć osłonę aluminiową, ale spróbuję jeszcze dać ogłoszenie może ktoś ma na zbyciu.

Dzięki z pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Funkcją seryjnej plastikowej osłony jest raczej zabezpieczenie osprzętu silnika przed zachlapaniem :wink:

 

Oj tak tak - na Plejadach na SS4 trasy terenowej pechowy Foryś S-Turbo, który zarył w piasku (i za jego sprawą wycofano SS4 z punktacji), zostawił w tym piachu całą plastikową osłonę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak tak - na Plejadach na SS4 trasy terenowej pechowy Foryś S-Turbo, który zarył w piasku (i za jego sprawą wycofano SS4 z punktacji), zostawił w tym piachu całą plastikową osłonę.

U mnie nie było tak drastycznie, ale na SS5 trochę ją pokiereszowałem.

 

Przy okazji dziękuję chłopakom z serwisu, że pomogli mi ją jakoś poskładać do kupy. :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...