Skocz do zawartości

Wrx sti 2015 problem z afr


Stomek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Sti z usa - inne wtryski, turbo, kolektor wydechowy, wydech, remap, chyba brak barometru? tzn jakiegoś czujnika ciśnienia powietrza na zewnątrz (to z tych ważnych spraw), wszystko robione w usa i było ok w usa.

W Polsce też ok, trochę bogato chodził ale nie chciało mi się z tym robić.  Od jakiegoś czasu miałem problem z lekkim szarpaniem, wskazania afr miały wahania. Stwierdziłem, że nie robię nic póki się nie zepsuje całkiem Lol .WydlocxulWyskoczył  skoczył błąd od sondy (nie pamiętam dokładnie jaki, coś z grzaniem), afr zaczął latać na wolnych/równych obrotach 11-19, obroty falowały. Wymieniłem sondę (oryginał Denso), falowanie ustało, szarpanie też ale dalej chodzi bogato i chciałbym to w końcu naprawić.

Po wymianie sondy - silnik rozgrzany, - 2 stopnie na zewnątrz, afr 14 na wolnych obrotach/tempomacie.

Dzien później - silnik rozgrzany, - 20 stopni na zewnątrz, afr 13,6 na wolnych obrotach/tempomacie. Plus pod koniec 15km trasy wyskoczył błąd P2096.

 

Gdzie szukać problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Gdzie szukać problemu?


W Twoim podejściu do tematu...

Podjedź do tunera który "ogarnia" Subaru, wrzuci auto na rolki lub przegoni po drodze z laptopem i zobaczy co i jak "podaję" albo co nie "robi".

Chyba że nadal uparcie chcesz się męczyć sam, to do przeglądnięcia masz wszystko co związane z układem paliwowo-powietrznym.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia czystości przepływomierza, ew podmień na inny. Widziałem takie dwa przypadki z bardzo brudnym przepływomierzem. Customer zignorował sprawę i wypaliło mu zawór albo gniazo - nie pamiętam

Ale u niego było tak źle, że IAM spadał mu do zera.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2022 o 11:04, wojnakrzys napisał:


 

 


W Twoim podejściu do tematu...

Podjedź do tunera który "ogarnia" Subaru, wrzuci auto na rolki lub przegoni po drodze z laptopem i zobaczy co i jak "podaję" albo co nie "robi".

Chyba że nadal uparcie chcesz się męczyć sam, to do przeglądnięcia masz wszystko co związane z układem paliwowo-powietrznym.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka
 

No o to chodzi, jakbym chciał proste rozwiązanie - wycieczkę gdzieś do speca - to bym podjechał. Po prostu liczę na jakieś wskazówki, jak użytkownika wyżej bo być może ktoś już to przerabiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływomierz zmieniony, auto nadal chodzi bogato heh. Wczoraj trzymał 13,8 dziś 14,2. Posprawdzam raz jeszcze szczelność układu dolotowego i doładowania  ale wątpię by nagle był z nim problem. Ech to subaru, z audi miałem mniej problemu lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...