Skocz do zawartości

Impreza MY'01 wolnossak [pientaa]


pientaa

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, pientaa napisał:

WueM - dzięki. Właśnie pierwszy raz się spotkałem z tak skomplikowanym "układed" doprowadzania powietrza w wolnossaku:) pełno jakichś zborników no i jeszcze rurka na dół za lewą głowicą... nie mam pojęcia o co w tym chodzi.

WueM - przepiękna komora silnika:) dobrze wiedzieć, że są ludzie traktujący tą część auta jak należy.

Póki co zostawiam jak jest. Zobaczę co w serwisie powiedzą być może trzeba będzie wrócić do serii.

Ja też niestety nie do końca rozumiem tego sens i cel ale wszystkie te plastiki wywaliłem a w to miejsce włożyłem plastikowe zaślepki :)

 

Ogólnie calkiem sporo rzeczy poprawiłem po fabryce...a ten dolot był jednym z nich :D

 

 

P.S. komorę tylko w miarę utrzymywałem w czystości...Za to o resztę dbałem duzo bardziej :p

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji wymiany sprzęgła pomyśl o odelzeniu kola zamachowego (na pw moge polecić pewien warsztat) :)

 

Na prawde mega poprawą w stosunku do serii...A co do braku precyzji to warto również wymienić gumowe tulejki wybieraka na wersję z poli...to również mialem u siebie :)

 

 

Ogólnie jeśli robisz pewną rzecz (element w aucie) pomyśl od razu o wymianie innych pozdespolow na nowe/inne- lepsze? Po co płacić dwa razy za podobną robotę...

 

No chyba, że nie chcesz zbyt dużo inwestować a po prostu cieszyć się jazdą sprawnym egzemplarzem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, co będzie trzeba zrobić przy okazji sprzęgła to zrobię. Natomiast planuję zostawić fabrykę. Wiem, że pewne modyfikacje mogą mieć sens, ale póki co inwestycje w poprawianie fabryki muszę odłożyć na przyszłość.

 

Ktoś wie co to za wiązkę znalazłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, czasem lepiej nie wiedzieć pewnych rzeczy;) zajrzę, zajrzę. Co by tam nie było to się zrobi i będzie dobrze. Teraz potrzebuję działających spryskiwaczy, bo zauważyłem, że przy próbie umycia szyb tylko wycieraczki są zaangażowane, a płynu ani kropli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2022 o 19:11, pientaa napisał:

Haha, czasem lepiej nie wiedzieć pewnych rzeczy;) zajrzę, zajrzę. Co by tam nie było to się zrobi i będzie dobrze. Teraz potrzebuję działających spryskiwaczy, bo zauważyłem, że przy próbie umycia szyb tylko wycieraczki są zaangażowane, a płynu ani kropli...

A czy pompkę od tych spryskiwaczy słychać? Bo rzadko spryski same z siebie nawalają...z reguły winna jest pompka, która się po prostu zacina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2022 o 19:06, Narrator napisał:

Zanim wymienisz pół samochodu lepiej zajrzyj do tych kielichów bo może się okazać że nie warto nic więcej wymieniać. Nie straszę, po prostu znam problem z autopsji.

A w ogóle to ładny kolor. 

Jeśli skończy się tylko na kielichach to warto robić. To czeka lwią część kombi subaraków tak czy tak. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2022 o 19:11, pientaa napisał:

Haha, czasem lepiej nie wiedzieć pewnych rzeczy;) zajrzę, zajrzę. Co by tam nie było to się zrobi i będzie dobrze. Teraz potrzebuję działających spryskiwaczy, bo zauważyłem, że przy próbie umycia szyb tylko wycieraczki są zaangażowane, a płynu ani kropli...

A płyn chociaż zimowy? :OO:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn zimowy. Był jakiś problem we wtyczce. Wyjąłem, oczyściłem użyłem kontakt sprayu i działa.

W weeken byłem w okolicach Jaworzynki/Istebnej. Super sprawa napęd 4x4. Drogi bardzo dobrze utrzymane, ale udało się znaleźć białe, wąskie i zaśnieżone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wymieniłem akumulator. To niesamowite, że miesiąc po kupnie auta pada aku. Ale Ci sprzedający mają nosa;)

Wrzuciłem VARTA BLUE 60AH 540A. Zobaczymy ile posłuży.

 

Zauważyłem, że czasem przy wysprzegleniu obroty potrafią podskoczyć na sekundę lub dwie. Znacie jakieś typowe przyczyny takiego stanu rzeczy? Czy muszę przejrzeć wszystko od pedału gazudo przepustnicy etc.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...