Jump to content

Odessa - wakacje z dzieciakami

lukasdraz

Recommended Posts

Ktoś może coś powiedzieć o takim pomyśle ? W ostatnich latach jeździliśmy na południe Europy a teraz rzucił się nam w oko kierunek Odessa choćby ze względu kosztów. 

Termin wyjazdu to połowa sierpnia. 3 rodziny czyli 6 dorosłych plus 7 dzieci w wieku od 3 do 10 lat.

Jak wygląda tam ogólnie sytuacja pod względem wypoczynku ? Pogoda praktycznie pewna a wiec pozostaje kwestia wyboru miejsca zamieszkania. Może ktoś coś poleci fajnego ?

Czy jest tam co robić prócz plażowania ? Jaki stosunek mają mieszkańcy do turystów ?

No i ogólnie czy to kierunek warty rozważenia ;)

Moja podroz nie doszla do skutku z przyczyn formalnych. Ale dosc mocno sie przygotowywalem do takiej wycieczki. Przede wszystkim planuj glowne drogi

Wysłane z mojego moto g(10) przy użyciu Tapatalka

W tym roku pare załóg rajdu Złombol zahaczało o Odesse. Nie śledziłem raczej, bo wybitnie nie mój kierunek. Ale stosunkowo często słysze jak ktoś  wspomina o tym miescie, musi coś w tym być.
No i ja dalej żyje informacjami z przed paru lat, jak Putin wjechał na Krym. Pamiętam że w Odessie sie coś działo, były jakieś informacje których nie podawali we wiadomościach, a rozprzestrzeniały sie przez social media. Wydaje mi sie podpalili jakieś mieszaknie z opozycjonistami w środku ,ale nie chce siać fake newsów... Ale to już lata temu, chyba ucichło.

Złomnik- "ten miks Odessa wam mózgi"
miks-odessa-20-1024x768.jpeg

Za to zapamiętałem żeby unikać któregoś rejonu gdzie jest bardzo dobry skrót wracając z Turcji/Bułgarii, wydaje mi sie, że chodziło o Nadniestrze. Ponoć troche dziko tam jest, dosyć niebezpieczne są sytuacje gdy policja widząc zagraniczne blachy haltuje, robi trzepanie i zawsze coś wynajduje.