Skocz do zawartości

EVAP - błędy


Majki222

Rekomendowane odpowiedzi

-Jaki dokładnie rocznik samochodu?

- ile samochód ma nakręcone?

- błędy EVAP wyskakują na prawie pustym baku, tylko przy pełnym. Jak się samochód zachowuje?

- jaki kod z EVAP wyskakuje?

- pistolet "odbija" zawsze przy tankowaniu (nawet kiedy masz pusty bak)?

- czujesz w furze, po tankowaniu "zapaszek" benzyny?

 

Jak dostanę odp od CIebie, to najwcześniej będę mógł odpisać w niedzielę wieczorem(chyba, ze powyrabiam się z zadaniami bojowymi wcześniej)

Od razu piszę, że miałem "jajca" z EVAP. (znajdź mój post odnośnie EVAP, na forum. Jak rozwiązuję temat i problem, to wrzucam rozwiązania).

Ogólnie na YT masz ziomka, który dokładnie opisuje zasadę działania sytemu odprowadzania par. O ile dobrze pamiętam, to usterki też tłumaczył typu:

- "zawór" jest tu i tu, opowiada za to i za tamto"

- węglowy filtr to "to i to" , odpowiada za to i za siamto

- tu ida rurki do silnika i tam dopalają się opary

Coś takiego w telegraficznym skrócie, system niby prosty, ale upierdliwy w diagnozie

 

No to teraz mam pytanie do wszystkich:

Czy europejskie wersje Subaraków też mają EVAP?  Kolega ma furę USDM i EVAP, ja mam furę z USDM i EVAP, a jak w Europie to wygląda?  też jest ten system?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 6.11.2021 o 11:26, Majki222 napisał:

Auto z 2016r, 121tys km. Samochód przyplynal do mnie z prawie pełnym bakiem. Po naprawie zacząłem nim jeździć i wtedy się dopiero to zaczęło. Jeszcze nie zdążyłem zrobić pierwszego tankowania bo mam go dopiero parę dni. 

Jak sprawy się mają? Coś już wiesz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
19 godzin temu, Majki222 napisał:

@artaato jest to: https://lpaventure.com/products/lp-aventure-canister-filter-bypass?_pos=1&_sid=8bd78295a&_ss=r

 

Zrobisz to doslownie za maks 30zł, filterek na allegro, rurka na 3/4", kolanko, pare opasek i tyle ;)

 

W dniu 21.12.2021 o 00:17, Majki222 napisał:

Tak,samochód wyleczony. Filterek EVAP byl zalany woda i paliwem. Usunalem go całkowicie i zamontowałem 'bypass' ktory robi firma LP Aventure w USA.

Pytanie techniczne. Rozcinałeś ten stary filtr EVAP-u?  jak to w środku wyglądało u Ciebie?   (Jeżeli tak, to pewnie "czopy węglowe" wypadły... u mnie takie grudy węglowe, zbite, sklejone wypadły. Oczywiście mokre. mało to wspólnego miało z odpowiednim, suchym "pelletem", który tam filtruje)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. no to ja miałem inaczej. W kierunku, jak na tym filmie. z węglem w środku.

Opary, woda, minione lata zrobiły w środku z pelletu węglowego, jeden wielki czop, który był tylko szkodnikiem. Zrobiłem z tym porządek. Cięcie filtra, wymiana pelletu, gąbek w środku (bo stare też się posypały o oparów) , spawanie plastiku i po herbacie... Po regeneracji, w końcu można było tankować normalnie, stare błędy nie wyskakują. (czasem coś wyskakuje "mały przeciek EVAP"-jakos tak, ale to rzadko się zdarza. Musiałbym przejrzec cały system EVAP. rurki etc. pewnie tam coś ze starości się zlekka sypnęło) Ogółnie już prawie 3lata po regeneracji i wszystko ok.

Edytowane przez Qubu666-Baja
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...