Skocz do zawartości

Strefy ograniczonego ruchu.


mz56

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad pewnymi ruchami naszego rządu. Ostatnia propozycja, to danie zezwolenia, na naklejki zależące, i wydawane przez lokalne władze. Podobno góra 5 złotych. Czy w czasach obecności w EU nie możemy zaakceptować pewnych rozwiązań np. z Niemiec ? Czy jeżdżąc po Europie mam mieć 28 naklejek na przedniej szybie ? Dodatkowo z każdego miejsca w Polsce ?!!! Przecież to idiotyzm. Pogadajmy z Niemcami, którzy dużo wcześniej sklasyfikowali kupę pojazdów, i dostosujmy się do naklejek niemieckich. Mam taką od 6 lat. Działa. Nie bardzo wyobrażam sobie prowadzenie samochodu z np. czterdziestoma naklejkami na przedniej szybie, czekając w kolejce na kupienie czterdziestej pierwszej, przed wjazdem do miasta/gminy, gdzie jeszcze nie byłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanowiła mnie cisza. Wydaje mi się, że Niemcy zrobili pierwszy ruch (może się mylę) w kierunku stworzenia takich stref. I dlatego, pogadałbym z nimi. Niech wprowadzą zielone tablice jak u nas. Pełen elektryk. Naklejki szare lub białe dla przyzwoitych hybryd. Niebieskie dla mild. Szanowane w całej Europie oznakowania, respektowane w każdej gminie. Dlaczego każde miasteczko nie mogłoby sobie wtedy wybrać, które naklejki i gdzie wpuszcza ??? Problem uważam za bardzo poważny.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2021 o 21:31, mz56 napisał:

Czy w czasach obecności w EU nie możemy zaakceptować pewnych rozwiązań np. z Niemiec ?

Czy niemiecka Umweltplakette  obowiązuje w innych krajach UE? No nie obowiązuje. Cały pomysł naklejek uważam za poroniony ekoterroryzm.

14 godzin temu, mz56 napisał:

Problem uważam za bardzo poważny.

Problem się rozwiąże jak UE wprowadzi globalny zakaz aut spalinowych na drogach. Poczekaj, to już niedługo. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam, bo opublikowany wzór naklejki zaczyna się od gminy. Takiej głupoty to Niemcy nie zrobili. Jak sobie mogę wyobrazić dostawcę towaru jeżdżącego po całym województwie ?

Ma mieć klasery z naklejkami ? A i tak dostanie karę, bo nie było tego na przedniej szybie. Być może istnieje jakieś stowarzyszenie, które ten temat mogłoby ogarnąć. Natomiast co do honorowania niemieckich naklejek w innych krajach, to ewidentny bezwład UE. Zajmują się krzywizną bananów, dżemami... A istotnymi sprawami niestety nie. Już dawno Prawo o Ruchu Drogowym powinno być ujednolicone, a kwestia naklejek dogadana. Dlaczego jadąc na urlop do Portugalii mam gaśnicę, dwa komplety kamizelek - pomarańczowe i żółte, profilaktycznie trzy pary okularów, żarówki zapasowe, dwie apteczki, linkę holowniczą... Podobno kiedyś podpisaliśmy konwencję o obowiązkowym wyposażeniu zgodnym z wymogami kraju rejestracji. A np. Austriak próbuje mnie zmusić do zapłacenia mandatu, bo ten kolor kamizelki to tylko dla służb drogowych ! Nie wiem co robi Ministerstwo Transportu, ale chyba za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...