Skocz do zawartości

MATA CZUJNIKA ROZPOZNANIA ZAJĘCIA FOTELA - Subaru MK5 2015


zwirek210

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Dzisiaj robiłem przegląd przed zakupowy w serwisie Subaru.

Generalnie opinia pozytywna nie mniej jednak do wymiany klocki i tarcze z przodu (wycena opiewa na 1880 zł w ASO)

Bardziej mniej wystraszyli jednak faktem usterki czujnika maty rozpoznania zajęcia fotela na miejscu pasażera.

Panowie twierdza w serwisie iz moze byc to niebezpieczny gdyz moze nie zadziałać przez to prawidłowo poduszka.

Pomyślałem wiec ze sie to zrobi ale jak sie okazało koszt podobno o 4500 zł i tu mnie zatkało.

Czy w waszej opinii idzie gdzieś to naprawić za normalne ludzkie pieniądze ?

Na koniec dodam iz jestem rozczarowany tym przeglądem (solon subaru Kielce) gdyż na koniec nie dostałem żadnego konkretnego raportu co zweryfikowane i jaka jest ich ocena tylko w kilku punktach info ze do wymiany klocki, tarcze i wycieraczki :)

Nie tak sobie wyobrażałem przegląd za 450 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,
Dzisiaj robiłem przegląd przed zakupowy w serwisie Subaru.
Generalnie opinia pozytywna nie mniej jednak do wymiany klocki i tarcze z przodu (wycena opiewa na 1880 zł w ASO)
Bardziej mniej wystraszyli jednak faktem usterki czujnika maty rozpoznania zajęcia fotela na miejscu pasażera.
Panowie twierdza w serwisie iz moze byc to niebezpieczny gdyz moze nie zadziałać przez to prawidłowo poduszka.
Pomyślałem wiec ze sie to zrobi ale jak sie okazało koszt podobno o 4500 zł i tu mnie zatkało.
Czy w waszej opinii idzie gdzieś to naprawić za normalne ludzkie pieniądze ?
Na koniec dodam iz jestem rozczarowany tym przeglądem (solon subaru Kielce) gdyż na koniec nie dostałem żadnego konkretnego raportu co zweryfikowane i jaka jest ich ocena tylko w kilku punktach info ze do wymiany klocki, tarcze i wycieraczki
Nie tak sobie wyobrażałem przegląd za 450 zł
Niestety tak działa ASO.
Ktoś musi zarabiać.
Nie zrażaj się. Jedz z autem do dobrego warsztatu zajmującego się serwisem Subaru.
Za konkretny przegląd zapłacisz połowę z tych 450 zł, a dowiesz się o wiele, wiele więcej.
Taki urok tej marki, jak kupiłem pierwsze w życiu Subaru. Byłem przytłoczony, przerażony wydatkami, po zapoznaniu się z marką stwierdziłem że, to są tylko samochody.
Jedynie silnik działa troszkę inaczej, jednak otoczka "inności" i magia indywidualności przekłada się na sferę materialną gdy ktoś słyszy o marce Subaru od razu w głowie słyszy : drogo.
Nieprawda, nie musisz w serwisie płacić 4,5k za czujnik w fotelu. Kupisz ten czujnik za strzelam 400 zł i mechanik wymienił Ci go za 150 zł.
Mi w polecanym na południu Polski serwisie z 7 lat temu, gdy na Dolnym Śląsku przydarzyła się uszczelka pod głowicą, miły Pan w serwisie powiedział że remont silnika minimum 7k w górę. Zrobiłem to samo, sam za 1.6k w domu w garażu i Forek jeździ do dziś.
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklep tutaj https://srt.subaru.pl/ VIN swojego samochodu i sprawdz czy nie podlega pod akcję serwisowa ten element w Twoim pojezdzie

Kiedy ja "podpadłem"" pod akcję przywoławczą taki tekst pojawił się po wklepaniu mojego VIN-u

 

Uprzejmie informujemy, że Subaru Corporation, producent samochodów Subaru, poinformował nas o konieczności sprawdzenia i ewentualnej wymiany wiązki czujnika "obecności pasażera" w pewnej partii wyprodukowanych samochodów Subaru, co wiąże się z możliwością wystąpienia nieprawidłowego działania układu SRS tj. poduszek powietrznych. Zjawisko to może doprowadzić do wyłączenia poduszki pasażera mimo obecności osoby na siedzeniu pasażera.

 

Mam nadzieję,ze jeszcze w Twoim przypadku nic straconego , rozpychaj się łokciami, może coś z tego wyjdzie:-)

 

 

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...