Skocz do zawartości

Czy warto wymienic WRX'05 na nowego WRXa'07


Saval

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zdaje sobie rowniez sprawe, ze w PL SIP nie montuje PPP do zwyklych WRXow.

 

Kiedyś się o to pytałem. Jest możliwe, w dodatku taniej niż do STi.

 

Czyli za ile?

 

Tu w NL, 2,5 kilo ojro. (taniej niz w STI, bo w STI dodatkowo wymienia sie pompe paliwa. No i wiadomo, ze do STI powietrze do kol jest nawet drozsze :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam juz zalozony PPP i brzmi o niebo lepiej niz stockowy wydech (a jeszcze nie przepalony! :twisted: )

 

Natomiast targaja mna pewne watpliwosci co do charakterystyki rozwoju mocy/momentu obecnego wrx2007 w porownaniu do poprzedniego (wrx2005 z PPP).

Nie ma juz tak odczuwalnego "kopa" jak w 2005, wszystko jakos tak gladko/cywilizowanie.

Odczucie (mam nadzieje ze tylko odczucie :evil: ) mniejszego przyspieszenia.

 

Przejechalem nim dopiero 3 kkm. Czy moge liczyc na poprawe doznan?

Czy wszystko co mialo sie ulozyc juz sie ulozylo i jedyne co zyskam to przyjemniejszy bulgot gdy sie wydech dobrze przepali?

 

Pozdrawiam.

 

Saval

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma juz tak odczuwalnego "kopa" jak w 2005, wszystko jakos tak gladko/cywilizowanie.

Odczucie (mam nadzieje ze tylko odczucie :evil: ) mniejszego przyspieszenia.

 

To tylko odczucie: dzięki silnikowi 2.5L i innej turbinie jest mniejszy lag i nie ma kopa w plecy, gdy włącza się turbina.

 

Wszyscy to mówią :cool:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma juz tak odczuwalnego "kopa" jak w 2005, wszystko jakos tak gladko/cywilizowanie.

Odczucie (mam nadzieje ze tylko odczucie :evil: ) mniejszego przyspieszenia.

 

To tylko odczucie: dzięki silnikowi 2.5L i innej turbinie jest mniejszy lag i nie ma kopa w plecy, gdy włącza się turbina.

 

Wszyscy to mówią :cool:.

 

Eee i zapomni że jak kogoś weźmiesz na przewózkę to po kopie usłyszysz np . O Kurwagon :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intakwrx, to inna sprawa. Wszyscy dobrze wiemy, że MY'06 to najbardziej cywilizowany/miejski/nijaki (niepotrzebne skreślić :mrgreen: ) z modeli imprez i nie zapewni tylu różnych wrażeń, co modele poprzednie 8).

 

Choć muszę dodać, że ludzie załamywali ręce nad brakiem bulgotu wydawanego przez MY'06 i faktycznie tak było, dopóki tłumiki się nie przepaliły, natomiast po przepaleniu i drobnych zmianach (wciąż w świecie 2.5", z pozostawionymi catami) mój wóz gada jak klasyczny subarak. Czyli nie jest tak źle 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trudno :razz: :twisted:

 

Ale generalnie to sknocili to auto:

 

1. Kopa nie ma.

2. Licznik pokazuje rzeczywista predkosc (sprawdzone z GPSem), wiec odciecie paliwa nastepuje przy ca. 240 km/h a nie jak poprzednio przy 258 km/h.

 

To byly te dwie rzeczy, ktorymi wywieralem wrazenie na gawiedzi.

 

Trzeba sie zatem zabrac za podnoszenie skilla...a schylic po niego trzeba sie nisko :???: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saval, eee tam. WRX MY'06 Blue76 chodzi, jak wściekły - nie wiem, co Ci nie pasuje w Twoim.

 

Jak chcesz poprawić wrażenie, zmień elementy wydechu (back box, center i drugi/trzeci cat - WRXie są chyba trzy; pierwszy cat zostawiasz, żeby nie stracić gwarancji). Wóz będzie fajnie gadał i się odetka. Nie doradzałbym Ci zmian likwidujących gwarancję - bez gwarancji to można se taki wóz z ju-es-and-ej sprowadzić i dużo mniej zapłacić 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saval, eee tam. WRX MY'06 Blue76 chodzi, jak wściekły - nie wiem, co Ci nie pasuje w Twoim.

 

Jak chcesz poprawić wrażenie, zmień elementy wydechu (back box, center i drugi/trzeci cat - WRXie są chyba trzy; pierwszy cat zostawiasz, żeby nie stracić gwarancji). Wóz będzie fajnie gadał i się odetka. Nie doradzałbym Ci zmian likwidujących gwarancję - bez gwarancji to można se taki wóz z ju-es-and-ej sprowadzić i dużo mniej zapłacić 8).

 

Polecam wymianę całego wydechu, samochód zdecydowanie odżywa :)

 

P.S. Saval, uważaj z tymi prędkościami maksymalnymi. Po założeniu EGT i kilku obserwacjach staram się nie przekraczać 200, impreza chyba tego nie lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wymianę całego wydechu, samochód zdecydowanie odżywa :)

 

Ale wtedy serwis może mieć jakieś "ale" w przypadku spłynięcia silnika :twisted:.

 

Po założeniu EGT i kilku obserwacjach staram się nie przekraczać 200, impreza chyba tego nie lubi.

 

Lubi, dopóki ma wszystkie caty, rezonatory i inne zbędne badziewie :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saval wrx 2l i 2,5l to 2 inne auta.wrx 2006 to torpeda.mimo wielu miesiecy jezdzenia tym autem ja nadal sie go boje.wrx 2004 ktorego mialem wczesniej to zwykly dupowoz.szczerze polecam zmiane.a jak wsadzisz kompletnego supersprinta to juz kompletny odjazd.szkoda tylko ze hamulce maja te wrxy do dupy...nie sluchaj przemka zmieniaj caly wydech :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saval wrx 2l i 2,5l to 2 inne auta.wrx 2006 to torpeda.mimo wielu miesiecy jezdzenia tym autem ja nadal sie go boje.wrx 2004 ktorego mialem wczesniej to zwykly dupowoz.szczerze polecam zmiane.a jak wsadzisz kompletnego supersprinta to juz kompletny odjazd.szkoda tylko ze hamulce maja te wrxy do dupy...nie sluchaj przemka zmieniaj caly wydech :twisted:

 

No nie wiem. Mialem (mam) wrazenie, ze wlasnie moj wrx2005 + PPP to byla torpeda - pewnie przez juz omawianego kopa.

 

Co do zmiany, to juz nastapila. Jezdze teraz wrx 2007+PPP (zestaw: program, intake hose, katalizator i koncowa pucha).

Jak juz pisalem zaczal gadac i wiem z doswiadczenia, ze po 2-3 tysiacach bedzie piekny bulgot. Tylko jakos nie moge sie jeszcze przyzwyczaic do braku kopa :evil:

(wiem, wiem marudze ale jak zobaczylem na www, ze auto ma miec 420 Nm, to sie spodziewalem KOPA)

 

No ale pewnie mi przejdzie jak sie z kims zmierze i zobacze ze bez kopa auto tez sie zbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...