Skocz do zawartości

Outback 2020 - kupić albo nie kupić...


Kowalesik

Rekomendowane odpowiedzi

... oto jest pytanie!

Zainspirowany wątkiem Agi postanowiłem założyć swój :)

Forum śledzę od jakiegoś czasu. Subaru chodzi za mną od 2005 roku (sic!), najpierw Impreza WRX/STi, później Outback. Zawsze jednak rozsądek wygrywał z sercem.

Jak to mawiają, stara miłość nie rdzewieje, i wraz pojawieniem się nowego Outbacka, w dodatku z turbo, pomysł nabycia Subaru Outbacka powrócił. Zwłaszcza, że wiek już inny i spokojne pokonywanie kilometrów bierze górę nad innymi walorami :)

Lektura forum jednak nie zachęca - wynika z niej, że Subaru to auta specjalnej troski: panewki, UPG, wybuchające silniki, problemy z CVT, o drobnych usterkach nie wspomnę - generalnie mam wrażenie, że właściciele Subaru borykają się z problemami nieznanymi właścicielom innych marek. Sam mam 10-letnią Hondę i w zasadzie poza ekploatacją nie wiem co to awaria (odpukać!).

Przechodząc do sedna: co przemawia za kupieniem Subaru, poza subiektywną dynamiką :) i bezwarunkową miłością do marki? W US jest sporo aut porównywalnych silnikowo/cenowo - więc jest z czego wybierać. Wiem, że to forum miłośników, ale zawsze warto zapytać :)

Edytowane przez Kowalesik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Kowalesik zmienił(a) tytuł na Outback 2020 - kupić albo nie kupić...

@KowalesikW Nowej Anglii - Subaru jest wymagane chyba - nie?

Nie wiem czy sie zgodze ze stwierdzeniem ze w US jest sporo porownywalnych aut - bo albo brakuje innym napedu awd, albo maja ale auto jest drozsze od Subaru, albo nie sa porownywalne wymiarowo. 

Z moich wszystkich subaru ktore mialem i mam nadal zawiodl tylko OBK zony ktory zostal przez nas zaniedbany, i silnik zrobil boom.  Ale wiadomo ze jak auto stare to i sypac sie moze.

 

Gdy wybieralem swoje obecne auta kierowalem sie bezpieczenstwem i zachowaniem w sniegu, byl czas gdy dojezdzalem do pracy 100 mil dziennie, i nigdy nie mialem problemow.  Podoba mi sie ze OBK nie wazy tyle co SUVy, ze siedzi sie w nim jak w samochodzie a nie w SUVie.  Uwazam ze nie warto kupowac rocznika 2020 - lepiej poczekac na nastepny rocznik, tym bardziej ze to nowa buda/silnik itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Eryk said:

Uwazam ze nie warto kupowac rocznika 2020 - lepiej poczekac na nastepny rocznik, tym bardziej ze to nowa buda/silnik itp.

Dokładnie taki mam zamiar, ruszyć na poważnie z zakupem wiosną 2021. Teraz badam rynek :) W odróżnieniu od statystycznego Smitha nad samochodem dumam kilka miesięcy, dealerzy są zdziwieni lekko, że nie kupuję w zasadzie od razu :blink:

Obok OBK, jako kombi, jest nowe V60, nie cross country, ale niestety tylko FWD. Patrzę na OBK jak na podniesione kombi, nie jak na SUV.

Gdzieś w podświadomości jeszcze kołacze się myśl, że to ostatni dzwonek na fun car: Type R, WRX, zaraz będzie Mazda 3 z 2.5T... Osiołkowi w żłoby dano...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kowalesik napisał:

Gdzieś w podświadomości jeszcze kołacze się myśl, że to ostatni dzwonek na fun car: Type R, WRX, zaraz będzie Mazda 3 z 2.5T... Osiołkowi w żłoby dano...

Rozumiem to... dlatego trzymam swojego STI - ktory ma u mnie dozywocie - moze nie jest najszybszy ale po kazdej jezdze - banan na twarzy.

Mazda CX5 2.5T jest - ale to juz SUV - maly i zgrabny ale jednak.  Gdyby nowy OBK XT byl z manualem - to bylaby to niezla opcja jako auto do wszystkiego - CVT to troche psuje.  Volvo sa bardzo ladne, ale tez drozsze od subaru a przy tym jakosciowo nie jest z nimi najlepiej.  Jest jeszcze Buick Tourx, z silnikiem 2.0T, ktory podobno po wgraniu odpowiedniej mapki zachowuje sie genialnie na drodze - Buick ma rowniez bardzo dobre wyniki jakosci.  Sam wybieram Subaru bo je dosc dobrze znam juz i wiem na co uwage zwracac - poprostu biore to co znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...