Skocz do zawartości

Stary tablet jako car hub


drop3q

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

otóż wygrzebałem ostatnio stary tablet 8" z androidem, który nie był mi do niczego potrzebny i wpadłem na genialny pomysł. Wyczyściłem go do zera i wgrałem lżejszy soft (Androida 5.0) żeby lepiej śmigał. Następnie poinstalowałem apki które mogą mi się potencjalnie przydać w samochodzie tj. Spotify, Yanosik, Google maps i asystenta głosowego, ale żeby ułatwić dostępność w samochodzie postanowiłem jeszcze poszukać jakiegoś "trybu samochodowego". Na pierwszy ogień poszedł Android Auto i tu pojawia się problem, ponieważ jest on strasznie zbugowany. Jakby ktoś był w stanie polecić lepszy program.

 

Dodatkowo planuję wydrukować na owy tablet uchwyt-obudowę, który pasowałby do miejsca na radio w imprezie. Zasilanie podpiąłbym pod stacyjke a audio przez auxa do ukrytego za nim radia. Może kogoś tym postem zainspirowałem, według mnie to lepsza opcja niż radio 2dinowe bo jest bardziej funkcjonalne a nawet potrafi wyglądać lepiej. Podawajcie propozycje modyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie wożę Nexus7. Tak jak Twój, poinstalowane tylko niezbędne aplikacje, do tego mam w nim osobną kartę z internetem, żeby był całkowicie niezależny. Obsługi głosowej w nim nie używam, jakoś nie nauczyłem się jeszcze gadać do urządzeń. Ramkę pod niego mam wydrukowaną na drukarce 3D. Ogólnie podpiąłem to pod emulator zmieniarki WEFA i u mnie wszystko działa pięknie. Zdjęcia możesz zobaczyć TUTAJ.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, H4lik napisał:

@drop3q może to Cię w jakiś sposób zainspiruje:

 

https://www.youtube.com/watch?v=u-ALYArl5S4

 

Edytka - coś chyba linków nie potrafię wstawiać.

To jest już kozacka sprawa. Ale raz, że do tego trzeba mieć już trochę wprawy w majsterkowaniu, a dwa, że kusisz trochę złodziei wtedy, bo jednak ekrany dotykowe rzucają się w oczy. I ciekawe też czy taki tablet wytrzyma w aucie bez włączonej klimy w upalny dzień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, drop3q napisał:

Jeśli chodzi o majsterkowanie to dla mnie żaden problem, ale jednak skupiłbym się na softwearze bo android auto się strasznie buguje

Może masz kiepską wersję pobraną? Ja wczoraj z ciekawości zainstalowałem pod swój tablet i musiałem kilka sprawdzić żeby w końcu zaskoczyło jak trzeba. Ale ogólnie oprócz komend głosowych i dużych ikon to nic nadzwyczajnego nie wprowadza. Przejadę się z tym raz, za tydzień jakoś może i sprawdzę czy rzeczywiście będzie wygodniej niż bez tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Orear napisał:

Może masz kiepską wersję pobraną? Ja wczoraj z ciekawości zainstalowałem pod swój tablet i musiałem kilka sprawdzić żeby w końcu zaskoczyło jak trzeba. Ale ogólnie oprócz komend głosowych i dużych ikon to nic nadzwyczajnego nie wprowadza. Przejadę się z tym raz, za tydzień jakoś może i sprawdzę czy rzeczywiście będzie wygodniej niż bez tego. 

Mam zainstalowaną najnowszą wersję, ale obserwuję zjawiska typu po 30 min jazdy przewijana muzyka się zmienia, ale zostaje okładka z poprzedniej. Poza tym asystent Google jest jakby w android auto okrojony i nie rozumie komend, a po wyłączeniu android auto już działa jak trzeba... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie pchal w android Auto. Po co. Niech tablet działa jak radio. Całkowicie osobne. Instalujesz launcher np FCC launcher (chyba nie ma w sklepie play). Zmienia tym samym wygląd tabletu na coś w rodzaju radia z Androidem. Udostępniasz internet z telefonu i gra wszystko. Jako odtwarzacz polecam YouTube Vanced. Odtwarza muzykę w tle z YT i nie wyświetla reklam. Można zmieniać pulpity na jednym odtwarzacz na innym mapy google na pełnym ekranie. Polecam. Wersja darmowa daje radę. A płatnej nawet działa zmiana głośności względem prędkości default_smile.png

 

Do zalaczenia hotspotu można użyć aplikacji "hotspot auyomatic" włącza hot spot po nawiązaniu połączenia z jakimś urządzeniem BT.

 

Edit:

A jednak jest:

https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.speedfire.flycontrolcenter&hl=pl

i drugi do załączenia hotspotu

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.christian_heinisch.hotspot.enablehotspot&hl=pl

Edytowane przez ewemarkam
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda, sprawdzę. ;)

Ale to wszystko zależy od użytkownika... Zawsze zanim ruszę ustawiam wszystko w tablecie, podłączam do telefonu zestaw głośnomówiący i uruchamiam muzykę, której będę słuchał. Żadnego przestawiania w trakcie jazdy, chyba, że jedzie obok druga osoba i może tam sobie swobodnie klikać co trzeba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...