Skocz do zawartości

Subaru Forester SF5 "Baby STI"


BartekZ33

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszła pora przedstawić moją świnie czyli Subaru Forester SF5. Auto posiadam od Stycznia tego roku ale trochę się z nim działo ;) Pewnie każdego zastanawia dlaczego w tytule jest "baby STI"?

Ponieważ mechanicznie jest to bardziej impreza GC8 niż "Forek". 


Zacznijmy od początku. 
Samochód odkupiłem od Pawła (pewnie znacie, właściciel TraxRacing oraz organizator Race Day) i to on zajął się modyfikacjami Subi już jak był w jego rękach.

f2518da51bcf.jpg

 

59fa6a160cad.jpg

 

e05f0d948f4a.jpg

 

Silnik:
EJ205
 Auto w styczniu miało obróconą panewkę dlatego Trax Racing wziął drugi motor z imprezy, wyremontował i wrzucił zamiast uszkodzonego. Zostawiliśmy seryjny piec. Za jakiś czas jak chwile pojeżdżę dołożymy MBC dla kilku KM.Posiadał LPG więc zostało. 

 

Zawieszenie: 
Seryny GC8 STI V3 555

 

Układ wydechowy:
Seryjny STI V3 555

69ea29684f81.jpg

 

Napęd: 
Dyfry seria, skrzynia krótka z nowszego Forka.

 

Hamulce:
GC8 GT seria Czyli przód 4-tłoczek tył 1 tłoczek

 

Środek:
Kierownica Momo Corse naba MOMO

123579011d1a.jpg


Tunel środkowy STI v3 555

c91fbeec791c.jpg


Fotele przód STI V3 555

5fba72a8aa8e.jpg


Gałka zmiany biegów Arai STI
Dodatkowe zegary temp oleju oraz ciśnienie oleju. Szukałem na szybko i nie polecam straszna kupa :toobad: i będę szukał czegoś sensownego.
Pas kierowcy Willans - bardzo chciałem dodatkowe pasy montowane pod seryjne mocowania i dorwałem kultowe Willansy ściągnięte przez Japanized z Japonii. 

7ca5551468b5.jpg


Turbotimer HKS - oryginał

e9b5fb02a157.jpg

Koła Rays. Gdyby ktoś chciał zamienić się na Revolution Millenium lub SA90 to pisać bo docelowo chce te koła ;)

 

Dodatkowo auto posiada hak ;) 

 

Plany: 
Rozpórka przód i tył. Aktualnie licytuje STI w Japonii ale jak ktoś ma na miejscu na sprzedaż to dajcie info. Tak samo tył.

Body STI lup Type-m zobaczymy co dostanę prędzej. Gdyby ktoś miał też jakiś frontlip to dawajcie znać. Chętnie wszystkoco wizualne rozważę.

Większy IC oraz kurnik.

Dystanse bo jest straszny tramwaj :wacko:

 

Póki co tyle. Samochód to daily ale pojawi się pewnie na Race Day. Szykujemy też ciekawą nagrywke ale to wszystko po epidemii.

Zostały do poprawki pierdoły tak na prawdę ale też stoimy w miejscu z wiadomych powodów. 

 

Gdyby ktoś chciał filmik z forkiem (zachęcam do subskrybcji bo będzie się czesto pojawiał):
https://www.youtube.com/watch?v=_q-A0_9QBKI&t=172s

https://www.instagram.com/szmytu_sn/
https://www.instagram.com/sidewaynature/

  • Super! 4
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...