Skocz do zawartości

Subaru Impreza 2012 15?


JanekPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zastanawiam się nad kupnem Subaru Impreza 2012 rok 2.0 benzyna wersja USA.
Sprzedawca oznajmił, że występuje w europie pod oznaczeniem "15" :blink:

Jak wygląda dostępność części do tego modelu?

Czy silnik 2.0 150 KM jest możliwość zagazować lub czy występują problemy?

Jaką stronkę polecacie do pobrania raportu?

Co ile km trzeba wymieniać olej w skrzyni automatycznej? Czy są jakieś problemy z awaryjnością?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy, witamy,

Tak na dzień dobry tutaj mamy zakątek powitalny 

Wracając do pytań:

Raport z Carfaxu

Skrzynia zapewne będzie CVT, jest wątek na ten temat, gdzie jest dużo za i przeciw

Boxer 2,0 150 km jest podobno najlepszy do gazrurki, tylko jaki sens zakładania LPG kiedy waha po 3,5 zł

Z częściami eksploatacyjnymi nie ma problemów, chociaż w Polsce ten model nie był sprzedawany przez SIP, w Europie byl.

Auto jest mało spotykane na drogach, ja jeżdżę swoim od dwóch miesięcy i z bliźniakiem nie miałem przyjemności się jeszcze mijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, JanekPL napisał:

Witam!

Zastanawiam się nad kupnem Subaru Impreza 2012 rok 2.0 benzyna wersja USA.
Sprzedawca oznajmił, że występuje w europie pod oznaczeniem "15" :blink:

Jak wygląda dostępność części do tego modelu?

Czy silnik 2.0 150 KM jest możliwość zagazować lub czy występują problemy?

Jaką stronkę polecacie do pobrania raportu?

Co ile km trzeba wymieniać olej w skrzyni automatycznej? Czy są jakieś problemy z awaryjnością?

Pewnie sprzedającemu chodziło że występuje w EU pod nazwą XV :facepalm:

I tak jest . XV to podniesiona impreza. Oprócz prześwitu, innych zderzaków i nakładek na nadkolach od Imprezy się nie różni

Silnik 2.0i czyli  FB20 kompletnie bezawaryjna jednostka, te z początku produkcji czyli 2012 w szczególności z USA lubiły wciągać olbrzymie ilości oleju ze względu na wadliwe pierścienie olejowe ( w USA wymieniane w ramach gwarancji ) . Zapytaj sprzedającego czy żre olej i czy pierścienie były wymieniane, obczaj carfax bo auta z USA to w większości powypadkowe lub po powodziowe auta. Jeżeli uszkodzenia nie duże i naprawiony zgodnie ze sztuką można brac, jeżeli mocno walony i naprawiany w szopie na częsciach niewiadomego pochodzenia odpuściłbym temat

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Karas napisał:

Zapytaj sprzedającego czy żre olej i czy pierścienie były wymieniane

a kto handlujacy autami z USA odpowie szczerze na takie pytanie... :)

o ile ma nawet o tym pojecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !  Tak jak kolega napisał musisz uważać bo pełno z USA po prostu źle naprawionych, nie jestem mechanikiem ale i tak swojego szukałem 8 m-cy, jeździłem po całej Polsce, najczęściej błotniki i zderzaki źle spasowane, silniki dziwnie pordzewiałe (4-6 lat), brak możliwości wykonania jazdy próbnej bo nie zarejestrowane. Jest kilka modeli na oto -moto, które od ponad roku się nie sprzedały ! dlaczego ? sam sobie odpowiedź. Dostępna jest na allegro instrukcja do XV wersje silnikowe, wyposażenie i przełączniki jak w imprezie i podane interwały wymiany dla różnych wersji silnikowych. Dla przekładni CVT każdy mechanik mówi co innego, w instrukcji napisali : oleju nie wymienia się , ale jeśli samochód używany jest w trudnych warunkach wymiana co 45 tys. km. Ja miałem zdjęcia uszkodzeń i opis od carfax, jak już znajdziesz swojego to koniecznie go sprawdź.20200329_174827.thumb.jpg.05a644a597c03b23be6c8371e6cc7b0b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...