Skocz do zawartości

Nareszcie


Tasior_Miedziak

Rekomendowane odpowiedzi

Do PiS'u mam stosunek taki jak wiekszosc mysliwych do kaczek, jednak musze przyznac ze zmiana w Kodeksie Karnym mi sie podoba. Cytuje:

 

"Do projektu - jak podkreślił Ziobro - na życzenie prezydenta, wprowadzono zmiany co do obrony koniecznej. Zgodnie z nimi, gdy jej przekroczenie nastąpiłoby pod wpływem strachu lub wzburzenia, w miejsce dotychczasowego obligatoryjnego odstąpienia przez sąd od wymierzenia kary, wprowadzona ma być instytucja "niepodlegania karze" - do procesu w ogóle nie będzie dochodzić. Nie będzie karane np. zabicie kogoś, kto się włamie do naszego domu."

 

Nareszcie zlodzieja we wlasnym domu bedzie mozna potraktowac tak jak na to zasluguje. Bez ryzyka, ze reszte zycia spedzi sie za kratkami.

 

Źródło: www.onet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, spokojnie... Najpierw musi ktoś (prokuratura?) stwierdzić "zajście" tej kluczowej okoliczności, że się działało "pod wpływem strachu lub wzburzenia". Jak nie stwierdzi, to proces i wyrok, jak dotąd.

Zobaczymy, jak dokładnie będzie wyglądać nowela KK. Bo z cytatu powyżej to jeszcze niewiele wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem, że ma się czym potraktować oczywiście.

 

Widzisz, wiele wedlug mnie zrobi efekt psychologiczny. Teraz nie bedzie przebacz. Zlodzieje beda wiedzieli, ze teraz bez "krempacji" bedzie im mozna wbic widly w plecki jak przyjda nie po swoje. I nic nikomu za to grozilo nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, wiele wedlug mnie zrobi efekt psychologiczny. Teraz nie bedzie przebacz. Zlodzieje beda wiedzieli, ze teraz bez "krempacji" bedzie im mozna wbic widly w plecki jak przyjda nie po swoje. I nic nikomu za to grozilo nie bedzie.

 

Efekt będzie taki, że złodzieje bez "krempacji" będą szli na całość.

 

PS. A wpadli może na pomysł zlikwidowania łącznego wykonywania kary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...